O facecie, który przyczepił się do mojej pupy

Głównym bohaterem dzisiejszego wpisu będzie facet, który postanowił publicznie uświadomić mnie, że nie będę w stanie naturalnie urodzić mojego drugiego dziecka! Facet, który wie o mnie tyle, że mam na imię Kasia i mieszkamy w jednym bloku. Moja ciąża, jest już raczej widoczna. Na tyle, że ludzie zaczynają ustępować mi miejsca w tramwaju i pytają o termin porodu. Chyba w związku z tym, poczuł się upoważniony aby uświadomić mnie czy poradzę sobie z porodem czy nie. Bez uprzedzenia wkracza na bardzo intymne obszary.

.

.

Wyobraź sobie, że facet ten obrzucił mnie jednym spojrzeniem i ni z gruchy ni z pitruchy palnął:

.

.

– Ty z takimi wąskimi bioderkami za nic na świecie nie dasz rady urodzić dziecka.

.

.

Zagotowało się we mnie. W pierwszym odruchu miałam ochotę odpalnąć coś w tym samym stylu. Że dziwie się na przykład, jak z takim na pierwszy rzut mizernie wyglądającym sprzętem udało mu się spłodzić syna. Odczekałam chwilę i w miarę spokojnie odpowiedziałam.

.

.

– Jakoś za pierwszym razem się udało to i może teraz przejdzie.

.

.

Później uświadomiłam sobie, że za pierwszym razem, lekarze też próbowali nastraszyć mnie, że mi się nie uda. Mierzyli mnie z każdej strony i wyrokowali, że jak dziecko będzie duże to to nie dam rady go wypchnąć. W 32 tygodniu ciąży lekarka aż zakrzyknęła „Jakież to duże dziecko. Jak nadal będzie tak szybko rosło, to nie da rady go Pani urodzić”. Kazała zwracać uwagę na to co jem i odstawić wszelkie witaminy. Wróżyli mi wróżyli, a dwa miesiące później, urodziłam szybko, sprawnie i naturalnie. Kto miał rację, niedowiarkowie z linijką, czy Bóg który najlepiej wiedział jak to wszystko poukładać aby się udało.

Ciało kobiety zostało stworzone aby urodzić dziecko. Bóg tak nas zaprojektował, abyśmy poradziły sobie z tym trudnym zadaniem. Rodzimy i z powodzeniem radzimy sobie od milionów lat. Nie rozumiem dlaczego lekarze czy ktokolwiek inny, rości sobie prawo aby ocenić czy moje ciało się do tego nadaje czy nie. Mama i jej nienarodzone jeszcze dziecko są do siebie optymalnie dopasowane. Jest nawet kawał, że istnieją dwie rzeczy doskonale zaprojektowane na potrzeby jednego człowieka. Trumna i kanał rodny 😛 Tak, jak ciało mamy, zaprojektowane jest aby urodzić dziecko, tak i główka dziecka została tak stworzona aby mogła się bez uszkodzenia przecisnąć i wyjść na świat. W chwili narodzin jest miękka i składa się z elastycznych płyt, które utwardzą się dopiero po narodzinach. Kto mógłby wpaść na lepsze rozwiązanie.

Dlatego drogi facecie, lekarzu czy ‘ktosiu’ proszę nie straszyć mnie więcej i nie wyrokować w jaki sposób urodzę lub nie urodzę. Proszę nie wmawiać mi złych scenariuszy. Wszystko będzie dokładnie tak jak ma być. Twoja opinia naprawdę nic tu nie zmieni. Mojego podejścia do sprawy też.

.

.

____________________________________________________________________

➡ polub  todopieropoczątek.pl   

➡ wejdź na    www.todopieropoczatek

.

.

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *