Czy opłaca się kupować ubrania ciążowe?

Czy ciąża i powiększony brzuszek to czas tak wyjątkowy, że zasługuje na nowe ubrania, nawet jeśli miałyby one służyć 4 miesiące? Wiele z nas uważa, że tak. Drugie tyle jest w kompletnej opozycji i uważa kupowanie ciążowych ubrań za stratę pieniędzy i czasu. Znowu wrócił do mnie temat- dylemat czy opłaca się kupować ubrania ciążowe? Tylko jest coś ważnego… Teraz, w drugiej ciąży już wiem, że:

.

.

 

Istnieją ubrania, które kupione teraz równie dobrze będę mogła wykorzystać też po narodzinach. Oversizowa sukienka czy sweter wszak zawsze się przydadzą a ja będę miała pamiątkę i rzecz użytkową jeszcze długo po porodzie. Kupując ubrania w ciąży wystrzegam się wszelkich odcięć i znaków świadczących, że ubranie zostało stworzone wybitnie z myślą o ciężarnych. Wystrzegam się sklepów dedykowanych wyłącznie kobietom w ciąży. Mam wrażenie, że niektórzy chcą wykorzystać wszystkie te pozytywne emocje i adrenalinę związaną z ciążą. Ubrania, które tak naprawdę niewiele różnią się od tych „noszonych do pracy” proponują w dwa razy wyższej cenie.

.

.

Warto raz jeszcze przejrzeć swoją szafę pod kątem naszych nowych rozmiarów 😉 Właśnie w takim momencie łatwo odkryć, że były w niej rzeczy nie używane od tak dawna, że… zapomniałyśmy o ich istnieniu. A które w obecnej sytuacji sprostają nowym warunkom i bardzo nam się przydadzą.

Czy opłaca się kupować ubrania ciążowe?

.

.Jeśli wybitnie brakuje Ci np. zimowego płaszcza warto wybrać się do ciuszka. Prawdopodobnie masz teraz nieco więcej czasu, dlatego jeśli dzisiaj nie upolujesz czegoś odpowiedniego nic nie stoi na przeszkodzie aby poszukać w innym ciuszku lub przyjść za dwa dni kiedy będzie nowa dostawa. Właśnie tak nabyłam za 30 zł mój szary płaszczyk.

.

.

Rozejrzyj się!!! Wokół znajdziesz mnóstwo ludzi, którzy chętnie się dzielą. Prawdopodobnie kiedy oznajmiłaś, że jesteś w ciąży, mnóstwo osób proponowało Ci wypożyczenie albo nawet oddanie swoich ciążowych oraz dziecięcych ciuchów. Z radością korzystam z takich propozycji.

.

.

Są jednak rzeczy w które powinno się zainwestować bezwzględnie. Bielizna – to właśnie o nice mowa. Na pewno zauważyłaś, że Twoje piersi są tak duże, jak nigdy przedtem. Zbrodnią byłoby je dusić w dotychczasowym staniku. Tak samo z figami. Moim największym zaskoczeniem pierwszej ciąży było to, że się w nich przestałam mieścić😉 Czy nam się to podoba czy nie, w tej strefie też się powiększamy.

Czy opłaca się kupować ubrania ciążowe?

.

.

Tak, jestem oszczędna. Oszczędności nie rozumiem jednak jako ‚nie wydawanie pieniędzy’ ale wydawanie ich w rozsądny sposób. Nie znoszę gromadzić i upychać rzeczy po szafach. Denerwują mnie wszystkie ‚przydasie’. Dlatego trzymam się zasady ‚Rozsądek przede wszystkim’.

.

.

A Ty jak zorganizowałaś swoją ciążowa garderobę?

.

.

_____________________________________________________________________

➡ polub  todopieropoczątek.pl   

➡ wejdź na    www.todopieropoczatek.

.

 

.

.

2 Responses
 • Ewa
  Listopad 12, 2017

  Ja kupuje właściwie tylko spodnie ciążowe. Najlepsze są z h&m ale nigdy nie kupuje nowych. Ostatnio trafiłam na Olx super dwie pary rurek. Jedne za 20 zł a drugie za 50 i obie jak nowe. Gumy super trzymają. Rozmiar zawsze trafiam bo kupuje w jednym rozmiarze z jednej firmy. Z reszty ubrań raczej nie wyrosne bo nie tyje mocno. Nie wiem czy moja kurtka zimowa wystarczy ale jeśli nie to będę szukać używanej. Staniki i majtki to oczywiście nowe ale to oczywiste 🙂

  • Kasia G.
   Listopad 13, 2017

   Spodnie z H&M też mam – bardzo wygodne 👍

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *