kontakt: to-dopiero-poczatek@wp.pl

Przyjemności, których nie potrafię sobie odmówić

Naukowcy odkryli, że nawet samo wyobrażanie sobie  rzeczy lub stanu, który chcielibyśmy osiągnąć, poprawia nam humor. Wystarczy naprawdę niewiele aby poprawić samopoczucie. Dowody? Wyobraź sobie, że siedzisz w swoim ulubionym fotelu, czytasz książkę. Podchodzi do Ciebie mąż, daje całusa w czoło i wręcza kubek z aromatyczną herbatą😌 I jak, zadziałało?

.

.

.

Nic lepiej nie podwyższy poziomu serotoniny i dopaminy w mózgu jak coś słodkiego. Pewnie większość z Was wyobraża sobie teraz czekoladę. Niestety nawet ta gorzka, w dłuższej perspektywie może okazać się zdradliwa [wystarczy stanąć na wadze😔]. Znacznie lepszym rozwiązaniem są owoce. Oprócz cukru [fruktozy] maja też błonnik, który po pierwsze spowalnia wchłanianie cukrów, po drugie daje nam poczucie sytości. Zimne długie wieczory kojarzą mi się z pomarańczami i suszonymi owocami. Polecam moje ulubione daktyle.

.

Przyjemności, których nie potrafię sobie odmówić

.

Drobne czynności które sprawiają, że wyglądam lepiej. To chyba dlatego tak lubimy domowe zabiegi SPA. Wypeelingowana, wybalsamowana i wypachniona czuję się glamour.
Polecam do domowego SPA włączyć peeling z kawy naturalnej. Wystarczy zaparzyć czubatą łyżkę kawy. Do odcedzonych fusów dodać łyżeczkę oliwy z oliwek i pół łyżeczki miodu. W związku z tym, że mam bardzo delikatną naczynkową cerę, używam go do ciała. Jeśli masz cerę normalną, z powodzeniem możesz wykorzystać go też do peelingu twarzy. Masz trzy korzyści a jednym zamachem. Radość z wypitej kawy, gładka skórę i obłędny zapach na skórze i w łazience 😊

.

.

Wiecie, że jedna z metod eliminacji stresu jest głośny śmiech? Nawet kiedy jesteśmy zestresowane i wcale nie jest nam wesoło, warto zmusić się aby choć przez chwilę udawać, że coś nas strasznie rozśmieszyło i zaśmiać się w głos. Dzięki temu krew zaczyna szybciej krążyć, organizm się dotlenia a stres rozładowuje. Z tej opcji staram się korzystać jak najczęściej. Co prawda nie lubię oglądać komedii ale czasem aby szybko i doraźnie poprawić sobie humor odpalam YouTube i włączam kabarety. Kuracja śmiechowa w pigułce zapewniona 😉

.

.

.A Ty czego nie jesteś w stanie sobie odmówić?

.

.

_____________________________________________________________________

➡ polub  todopieropoczątek.pl   

➡ wejdź na    www.todopieropoczatek.pl

.

.

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *