7 sposobów aby przetrwać podróż z dzieckiem. Ostatni – szok!

250 km. Przed porodem o tym nie myślałam. Po – okazało się to jednym z większych wyzwań rodzicielskich. 250 km.  Tyle dzieli domy rodzinne mój i męża. Stanęliśmy więc przed wyzwaniem. Jak przetrwać kilka godzin w samochodzie z dzieckiem, które ewidentnie nie lubi podróżowania 🙂

.

.

Poniżej ściągawka, która naprawdę nam pomogła.

.

.

Rozkładamy podróż na części.

.

.

Jadąc nad morze zatrzymujemy się na kilka godzin lub noc u teściowej. Nie szkoda nam też czasu na 10 minutowe postoje gdzieś na uboczu aby rozprostować nogi.

.

.

Wyjazd panujemy na czas drzemki Natalii.

.

.

I to był nasz krok milowy. Niby takie proste ale nie od razu na to wpadliśmy:P
Naprawdę znacznie wygodniej zostać w domu ze dwie godziny dłużej, niż te same dwie godziny robić wszystko, aby nie przypomniało jej się… że, nie lubi siedzieć zapięta w foteliku.

.

.

Zawsze mamy w pogotowiu drobne przekąski.

.

.

Nie wiem jak to działa ale zaraz po zamknięciu drzwi samochodu Natę ogarnia niesamowity głód 🙂 Nie ma tu znaczenia fakt, że 5 min wcześniej wtrąbiła talerz zupy. Dlatego mama może zapomnieć przed wyjazdem zrobić siku ale o chrupaczach nie zapomina nigdy 😛

.

.

Dbamy aby dziecku nie było zbyt gorąco.

.

.

Ja siedząc w samochodzie nie mam z każdej strony grubej warstwy styropianu ochronnego w formie fotelika samochodowego. Za to moje biedne dziecię grzeje się jakby było w inspekcie 🙂 Dlatego mamy zasadę. Podczas podróży, dziecko ma na sobie o jedną warstwę ubrań mniej niż dorośli. I jazda staję się znośna.

Nasze ostatnie odkrycie to hit nad hity 🙂

.

.

Udaję, że śpię.

.

.

Totalne objawienie:) I nie trzeba już całą drogę czytać książeczek czy śpiewać. Zamykam oczy. Odwracam głowę w jej stronę aby widziała, że nie ma mnie co zaczepiać… i czekam. No nie ma bata aby nie zasnęła razem ze mną:)

Miesiące prób i życie stało się łatwiejsze 🙂

Jestem ciekawa jak Tobie mijają podróżuje z dziećmi?

Zapisz

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *