Cześć! Nazywam się Kasia.

Jest mi bardzo miło, że czytasz tę stronę!

Jestem żoną  oraz mamą. Mam dwie wspaniałe córki😃 Z wykształcenia dietetyk. Na blogu piszę o tym jak wdrażam zasady uważnego rodzicielstwa.

Uważne Rodzicielstwo to dla mnie nie tylko kwestie wychowania jako takiego, czyli związanego z emocjami dziecka. Chcę wychować pewnego siebie i świadomego człowieka. Jedną z dróg aby to osiągnąć jest świadomość swojego ciała. Właściwe czytanie sygnałów przez nie wysyłanych, w tym sygnału głodu i sytości. Nauka samoregulacji. Umiejętność czytania siebie i swoich potrzeb. W tym potrzeb odnośnie żywienia i żywności, które towarzyszą nam każdego dnia.
Posiłkując się piramidą potrzeb Maslowa – potrzeby fizjologiczne w tym jedzenie i woda uważane są za najważniejsze i jeśli nie są zaspokojone dominują nad wszystkimi innymi potrzebami. Właśnie dlatego do bloga o Uważnym Rodzicielstwie dodam tematykę związaną z żywieniem.

.

 

Czytelniczki piszą o blogu:

.

.

„Naprawdę świetne teksty! I mądre. Przeczytałam wszystkie za jednym zamachem”

.
„Dziękuję za ten wpis ”

.
„Bardzo lubię czytać Twojego bloga, jest taki …. prawdziwy… życiowy Myślę potem w różnych przydarzających mi się sytuacjach o tym co napisałaś. Fajnie jest poczytać coś o czym tak naprawdę gdzieś tam w głębi serca wiemy, ale Ty piszesz to w taki sposób że chcemy to stosować w swoim życiu Jestem mamą półrocznego szkraba, ale od dawna obserwuję Twój blog i czasem skradnę do naszego rodzinnego życia jakąś radę, bo są naprawdę fajne.”

.

Aby wybrać tematy, które najbardziej Cię interesują kliknij <<TUTAJ>>

 

Zapisz

Zapisz