kontakt: to-dopiero-poczatek@wp.pl

10 zastosowań mleka kobiecego, które Cię zaskoczą !

Dzisiaj zajmiemy się mlekiem kobiecym, ale nie w takim typowym wydaniu – czyli substancji do zaspokajania głodu malucha 😉 Będziesz zaskoczona w jakich sytuacjach mleko kobiece sprawdzi się 100 razy lepiej niż ‚reklamowane’ czy apteczne produkty.

.

.

O tym, że mleko kobiece to przede wszystkim pokarm dziecka wie każdy.  Jego spectrum zastosowań jest jednak znaaacznie szersze. Jeśli zatem jest w domu jakaś nadwyżka mleka, nie można dopuścić do tego, by się zmarnowała 😉 Dzisiaj poznasz przynajmniej 10 zastosowań mleka kobiecego, które Cię zaskoczą !

Warto jej używać 😉 jako:

 .

.
Gojenie kikuta po pępowinie
.
.
Mlekiem kobiecym można przemywać gojący się pępek bo ma ono właściwości antyseptyczne. Zapobiega zakażeniom i przyspiesza cały proces. Dla dziecka to o wiele przyjemniejsze niż przemywanie pępuszka potencjalnie drażniącymi lub po prostu zimnymi specyfikami.

.

.

Maść na odparzenia pieluszkowe
.
.

Pieluszkę wymieniałam często a mimo to tyłeczek był podrażniony albo odparzony. Kiedy sytuacja wyglądała naprawdę poważnie biegłam do lekarza po receptę na ‚maść na pupę’. Maść robiona jest na zamówienie i szybko się przeterminuje… Na szczęście mama karmiąca ma przy sobie coś lepszego niż apteczna maść 😉 Mleko kobiece ma właściwości antyseptyczne i łagodzące dlatego świetnie sprawdza się w przypadku odpieluszkowego zapalenia skóry  czy odparzeń.

.
.

Lekarstwo na poranione brodawki

.

.

To problem wielu kobiet zwłaszcza w pierwszych miesiącach karmienia. Brodawki są tak ‚eksploatowane’ że pojawiają się na nich mikrourazy lub całkiem widoczne uszkodzenia. Aby ich uniknąć lub szybko zaleczyć, po każdym karmieniu trzeba wycisnąć kilka dodatkowych kropli i rozsmarować na brodawce. Dzięki temu, że to naturalny środek, nie trzeba go zmywać przed kolejnym karmieniem.

.

.

Płyn do kąpieli

.

.

Skończył Ci się płyn lub emolient do kąpieli dziecka? Wystarczy kilka kropel kobiecego pokarmu dodanych do wody w wanience i problem rozwiązany 🙂 Skóra dziecka będzie oczyszczona, delikatnie nawilżona. Do tego mleko łagodzi ewentualne podrażnienia.

.

.

Balsam do ciała
..
.
Moja córka miała  miejscowo przesuszoną skórę. Robiły jej się ‚suche plamki’ na brzuchu. Żaden  środek, nawet ten najbardziej eko nie rozprawiał się z nimi lepiej i szybciej.

 

 

Maść na zadrapania i skaleczenia
.
.
Rękawiczek niedrapek używałam chyba jedną dobę po porodzie 🙂 Niemowlęta mają to do siebie, że nie powinno im się zbyt krótko przycinać paznokci a kiedy tego  nie robimy… to zupełnie przypadkowo na ich twarzach i dłoniach pojawiają się czerwone kreski od podrapań. W mleku mamy są przeciwciała IgA. Zapobiegają one namnażaniu się drobnoustrojów w miejscu skaleczenia. Dzięki nim rana szybciej się goi i mniej szczypie.
.
.
.
Środek na opuchliznę
.
..
.
Po szczepieniu ręka córki często była opuchnięta. Prawdę mówiąc, nigdy nie stosowałam preparatów zalecanych przez pediatrów na tę okoliczność. Miejsce ukłucia smarowałam swoim mlekiem i w ciągu kilku godzin opuchlizna ginęła. Dokładnie to samo robiłam na miejsce po ugryzieniu np. meszki. Mleko idealnie sprawdzało się jako środek zmniejszający szczypanie i opuchliznę.
 .
.
 
Infekcje nosa
.
.
.
Składniki przeciwbakteryjne przyspieszają powrót do formy zakatarzonego nosa. Aplikowałam po 1-2 krople do każdej z dziurek.
.
.
Zapalenie spojówek
.
.
Mimo, że codziennie przemywałam oczy niemowlaka i tak zdarzało się, że ropiały. Z zapaleniem spojówek mleko kobiece też sobie radzi. Badania potwierdzają  że mleko kobiece pomaga w walce z bakteriami odpornymi na antybiotyki.
.
.
Lek na odporność
.
.10+nietypowych zastosowań mleka kobiecego, o których powinnaś wiedzieć
Pokarm kobiecy jest bogaty w przeciwciała. Jeśli oprócz niemowlaka masz jeszcze w domu starsze dziecko – takie na przykład przedszkolne, które na co dzień styka się z drobnoustrojami, warto i jemu raz na jakiś czas zaaplikować łyżeczkę  „Twojego lekarstwa”. Będziesz miała mniej zmartwień, że starszak przynosi choroby a Ty nic nie możesz z tym zrobić… Bo możesz 😉
.
.
.
Lek na sen
.
.
.
Zapach mleka towarzyszy dziecku od narodzin. Nic więc dziwnego, że kojarzy się z Tobą i bliskością. Jeśli zdarzy się sytuacja, że nie będziesz mogła być obecna podczas usypiania, zostaw opiekunowi dziecka pieluszkę tetrową skropiona Twoim mlekiem. Na pewno ułatwi mu to życie na czas Twojej nieobecności 😊
.
.
Coś dla Ciebie
.
.
.
Mleko nawilża skórę i przyspiesza jej gojenie więc jest idealne jako – pomadka do ust.
Jest tłuste i delikatne dlatego świetnie radzi sobie z demakijażem. Może warto wypróbować coś nowego i ekskluzywnego i ekstra limitowanego 😉
.
.
Które zastosowanie najbardziej Cię zaskoczyło?

Przydał Ci się ten post? Udostępnij go proszę na Facebooku!

Dziękuję !!!

 

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *