O zaskakującym zachowaniu matki, które tak naprawdę powinno być codziennością

Czekając w urzędzie na swoją kolej obserwowałam kobietę opiekującą się jasnowłosym trzylatkiem. Podobnie jak ja, siedziała na twardym krzesełku i czekała na swoją kolej. Dzieciak traktował ją jak poduszkę, kanapę, podporę do swoich wygibasów. Wyginał się, prężył, udawał że spada, próbował jej włożyć głowę pod bluzkę. Kiedy zauważył jej pomalowane na różowo paznokcie, bawił się mini. Ona udawała, że go drapie – co bardzo go cieszyło.

.

.

Nie ograniczała jego śmiechu i zabawy, zupełnie go akceptując. Nie mówiła co chwilę „Przestań się wiercić”, „Siedź spokojnie”. Nie wymagała aby się nie ruszał. Dbała aby nie był zbyt głośno i nic sobie nie zrobił przy okazji.

.
Zastanawiałam w jakiej rodzinie się wychowywała, że potrafiła być tak cierpliwa i akceptująca.

.

Scen takich, choć zdawałoby się, że są naturalne nie widuję zbyt często. Widuję za to rodziców nieustannie strofujących swoje -dwu, -trzy, -pięcioletnie dzieci, że nie zachowują się „tak jak powinny”. Rzadko widzę rodziców dotykających swoje dzieci z czułością i zrozumieniem dla ich intensywnej energii.

.

.

Dotyk ma fundamentalne znaczenie dla życia. Potomstwo małp, pozbawione stałego, delikatnego i ciepłego dotyku nie rozwija się prawidłowo. Dlaczego z ludźmi miałoby być inaczej?

.

.

Dotyk jednoczy. Zawsze jest wzajemny. Nie można dotknąć kogoś, nie będąc jednocześnie dotykanym.
Dzięki niemu wiemy, że jesteśmy. Jeśli chcesz poczuć, że prawdziwie żyjesz trzymaj, przytulaj, kołysz, wąchaj, łaskocz…

.

.

.

…doświadczaj

.

.O zaskakującym zachowaniu matki, które tak naprawdę powinno być codziennością O zaskakującym zachowaniu matki, które tak naprawdę powinno być codziennością O zaskakującym zachowaniu matki, które tak naprawdę powinno być codziennością O zaskakującym zachowaniu matki, które tak naprawdę powinno być codziennością Zanim powiem "Usiądź na dupie i siedź spokojnie" Zanim powiem "Usiądź na dupie i siedź spokojnie"

 

_____________________________________________________________________

➡ polub  todopieropoczątek.pl   

➡ wejdź na    www.todopieropoczatek.

.

.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *