Rozstępy w ciąży – proste sposoby, dzięki którym nie wiem co to znaczy

Rozstępy i nadprogramowe kilogramy, które nie chcą zniknąć to chyba najbardziej irytująca pamiątka po ciąży. Dzisiaj będzie o rozstępach. Właściwie to, co zrobiłam że ich nie mam. Zdawanie się na łaskę i niełaskę losu to nie jest najlepszy sposób aby ten problem Cię ominął 😉

.

.

.

Nie chcę Cię straszyć ale jeśli nie zrobisz nic, trudno się łudzić, że brzuch, biodra czy piersi po ciąży nie będą  wyglądały jak u zebry… Wiesz dlaczego?

.

.

Skóra jest elastyczna dzięki włóknom kolagenu i elastyny.  Rozstępy – okropne czerwone kreski pojawiają się wtedy, kiedy skóra rozciągnie się ponad granice możliwości ich naturalnego naprężenia. Właśnie wtedy dzieje się to, czego nigdy nie chciałabyś doświadczyć. Uwalniają się enzymy, które rozkładają włókna kolagenowe a Ty efekt ich pracy widzisz jako czerwone albo nawet purpurowe kreski. Rzeczywistość wygląda tak, że zaczynamy lamentować po fakcie. Bardzo trudno jest cofnąć wtedy zaistniały stan rzeczy.

.

.

Poniżej trzy rzeczy, dzięki którym pamiątką po pierwszej ciąży było i jest dziecko a nie rozstępy 😄

.

.

Odpowiednia dieta

.

.

To chyba pierwszy i najważniejszy element sukcesu. Dobrze odżywiona skóra, czyli taka której regularnie dostarczamy makro i mikroelementów, witamin oraz wody to skóra, która poradzi sobie nawet z tak dużym wyzwaniem jak ciążowy brzuch. Przed ciążą mój obwód pasa wynosił 65-67 centymetrów w zależności czy byłam przed czy po posiłku 😝 Na kilka dni przed porodem odnotowałam stówkę! Moje fibroblasty musiały rozciągnąć się na brzuchu aż o 35 centymetrów a mimo to dały radę. Odpowiednia, różnorodna dieta to jedno a regularne przybywanie na wadze – drugie. Co prawda przytyłam 14 kilogramów ale tyłam raczej w sposób stały. Jadłam więcej, znacznie więcej bo właściwie przez całą ciążę miałam „ssanie” ale udało mi się uniknąć nagłego skoku wagi. Mimo, że każdy posiłek był większy niż ten sprzed ciąży nadal były tak samo regularne (co najmniej 5 dziennie, raczej o stałych porach).

.

.Rozstępy w ciąży - proste sposoby dzięki, którym nie wiem co to znaczy

.

Smarowanie

 

..

Kolejnym naprawdę dobrym sposobem aby uniknąć rozstępów jest regularne smarowanie 😉 Do pewnego momentu myślałam, że moja skóra sama poradzi sobie z odpowiednim nawilżeniem i elastycznością. Wkrótce okazało się jednak, że brzuch nieustannie mnie swędział. Początkowo myślałam, że to przez ubranie ale nawet kiedy włożyłam coś luźnego – nie czułam ulgi.  Zaczęłam więc smarować – REGULARNIE – nawet trzy razy dziennie. Prawda jest tak, że zajmowało mi to maksymalnie 30 sekund a z efektu cieszyłam się przez kilka godzin. To okropne swędzenie ustępowało. W pierwszej ciąży smarowałam się właściwie tylko olejkiem ze słodkich migdałów. Bardzo trudno dostać go w aptece. Więc jeśli już na niego trafiłam, kupowałam cały apteczny zapas – czyli maksymalnie dwie buteleczki 😉 po 50 lub 100ml. Po doświadczeniach w drugiej ciąży, wydaje mi się, że rodzaj kosmetyku nie miał jakiegoś wielkiego znaczenia. Obecnie używam naprzemiennie olejków, balsamów i kosmetyków dedykowanych specjalnie dla kobiet w ciąży. Jestem w 32tc. i nie widzę żadnych niepokojących zmian. Myślę, że sekret tkwi w REGULARNOŚCI.

.

.

Masowane

;

;

Aby moje ciało po porodzie wyglądało dobrze, dla pewności regularnie robiłam jeszcze jedną rzecz. Kupiłam gąbkę, która z jednej strony była pokryta jakby siatką z grubszych sznurków a z drugiej miała delikatne wypustki. Tą grubszą, bardziej twarda strona masowałam biodra, delikatniejszą brzuch i piersi. Czasami, ale przyznam, że musiałam mieć naprawdę dobry humor  fundowałam sobie SPA w postaci naprzemiennego olewania się ciepłą i zimną wodą. Po tych kuracjach wychodziłam spod prysznica czerwona jak rak. Jeszcze tylko szybkie smarowanko i mogłam iść spać 😄

.

.

Myślę, że warto kilka minut dziennie poświęcić swojej skórze, aby pamiątką po ciąży było nic innego tylko Twoje ukochane dziecko.

.

.

Ciekawa jestem, jakie Ty miałaś sposoby na rozstępy?

.

.

_____________________________________________________________________

➡ polub  todopieropoczątek.pl   

➡ wejdź na    www.todopieropoczatek.

.

.

 No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *