Te wszystkie dziwne spojrzenia, kiedy zostawiłam moje dziecko

Do prawdy nie spodziewałam się, że tak wiele osób będzie patrzyło na mnie, z wyrzutem i niedowarzaniem, kiedy postanowiłam zrealizować coś, co było dla mnie zupełnie naturalne.
Zależy mi na tym, aby córka wiedziała, że nie tylko na rodzicach można polegać. Wokół są ludzie dobrzy i troskliwi. Chcę rozbudzić i podtrzymać w  niej bezpieczny i realistyczny obraz świata.

.

.

Aby zachować równowagę między relacjami rodzice – dziecko a mąż – żona postanowiliśmy z A., że wakacje będziemy mieli dwa razy w ciągu roku 🙂
Pierwsze z dzieckiem, drugie sam na sam ze sobą. I tak od 3 lat, w lipcu jeździmy na wspólne wakacje z córką i dziadkami, a we wrześniu – tylko ja i on.

.

.

Dziwnie się czułam, kiedy opowiadałam o tym znajomym. Te wszystkie dziwne spojrzenia, że zostawiam 1,5 roczne dziecko na cały tydzień z dziadkami. Że niby zbyt małe na taka długą rozłąkę? Że nie pielęgnuję więzi rodzinnych, tylko wyręczam się dziadkami?
Mam to w nosie. Dobrze mi z tą naszą zasadą.
Po takim samotnym wyjeździe nabieram dystansu, patrzę na córkę z większą uważnością.

 

.

Te wszystkie dziwne spojrzenia kiedy zostawiłam moje dziecko

.

Córka nie boi się zostawać z osobami innymi niż rodzice. Odpowiednio wcześniej przygotowuje ją na kilka dni rozłąki.  Córka nie słyszy ode mnie, że ‚zostawiam ją’ z dziadkami. Słyszy ‚Dziecko teraz przez kilka dni będziesz POD OPIEKĄ babci i dziadka.  Uwierzcie mi, że dobrze na tym wyszłam.

.

.

Trudne jest znalezienie równowagi między ogólną postawą ufności do ludzi a zdrowym jej ograniczeniem w pewnych sytuacjach. Pielęgnowanie w dziecku zaufania do własnych uczuć i intuicji, to punkt wyjścia do tego, aby potrafiło jasno i trzeźwo patrzeć na relacje z innymi ludźmi. O zaufaniu dziecka do własnych uczuć pisałam <tutaj>

.

.

Dla mnie najlepszym sposobem, aby małe dziecko doświadczyło, że w świecie oprócz rodziców są też inni opiekuńczy ludzie, jest zostawienie go sam na sam z dziadkami na dłużej niż kilka godzin. Dlatego nauczyłam się ignorować te wszystkie dziwne spojrzenia, kiedy mówię znajomym, że zostawiam dziecko na cały tydzień.

.

.

____________________________________________________________________

➡ polub  todopieropoczątek.pl   

➡ wejdź na    www.todopieropoczatek.

.

.

.

.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *