Komputery bez wątpienia opanowały świat i bardzo często służą one również jako narzędzie pracy. Zdecydowanie chcąc komfortowo pracować i posiadać solidny zestaw komputerowy musimy pomyśleć również o wyborze monitora, który będzie niezawodnie działał, ale też nie zmęczy zbytnio naszych oczu. Podczas pracy spędzamy kilka godzin dziennie przed monitorem, więc jest to konieczne, by znaleźć solidny dla siebie monitor. Który monitor okaże się niezawodny i pozwoli na uzyskanie jak najlepszego obrazu?

Dobry monitor czyli jaki?

Wśród wielu monitorów, jakie są dzisiaj dostępne na rynku na pewno mamy możliwość znaleźć odpowiedni dla siebie. Trzeba z pewnością przyjrzeć się parametrom danego modelu i też nie każda osoba będzie mogła sobie pozwolić na umieszczenie tego samego monitora na biurku. Nie ma co się tym martwić, ponieważ znajdziemy większe i mniejsze modele. Osoby, które pracują przy komputerze doceniają monitory o wielkości 20 cali i nie są one wcale za małe. Wszystko zależy od naszych upodobań i potrzeb. Monitor powinien gwarantować komfort pracy, doskonały obraz i także ochronę wzroku, gdy patrzymy na monitor przez dłuższy czas.

Większy czy mniejszy monitor?

biuro
fot. pixabay.com

Przyglądając się monitorom przed zakupem na pewno będziemy chcieli ocenić, czy dany model pozwoli nam na komfortową pracę. Popularne i sprawdzone są dzisiaj panoramiczne monitory o proporcjach 16:9. Właśnie taki ekran z reguły posiada rozdzielczość 1920 x 1080 i wtedy możemy mówić, że monitor jest odpowiedni. Zwykłe, codzienne użytkowanie takiego monitora w domu czy pracy będzie przyjemnością.

Na pewno monitor do domu, który będzie również służył nam jako narzędzie pracy musi mieć lepsze parametry i niekiedy opłaca się postawić także na modele z ekranami o proporcjach 21:9. Wtedy otrzymujemy większą przestrzeń roboczą. Na dużym biurku spokojnie zmieści się taki monitor, a dużo wygodniej się będzie na nim pracować. Trzeba wcześniej przemyśleć, na jakie proporcje monitora się zdecydować.

Doskonały obraz

Monitory, które służą do pracy grafikom, ale nie tylko niekiedy muszą posiadać doskonałą rozdzielczość. Z pewnością dzisiaj uda się znaleźć modele, które będą doskonale odzwierciedlać każdy szczegół zdjęcia czy filmu. Dostępne modele monitorów na rynku posiadają dzisiaj różne parametry i między innymi rozdzielczość Full HD 1920 x 1080. To już dzisiaj standard, bo jednak dzięki takiemu parametrowi mamy możliwość oglądać filmy i wcale nie będzie to męczące. Uzyskamy obraz na dość dobrym poziomie. Bardziej wymagający użytkownicy wybiorą monitor z rozdzielczością QHD czyli 2560×1440. Taką opcję znajdziemy w monitorach biurowych, ale sprawdzą się one również w domowych warunkach. Graficy, ale też osoby, które cenią sobie doskonały obraz docenią monitory z rozdzielczością 4K Ultra HD (3180×2160). W tym przypadku nie można się doczepić do niczego i na pewno monitory tego typu zachwycą nas doskonałym odwzorowaniem detali czy kolorów.

Wygodny monitor do pracy

komputer
fot. pixabay.com

Każdy, kto kupuje monitor dla siebie z pewnością musi ocenić co najmniej kilka parametrów danego modelu. Zależy nam na komforcie pracy, więc trzeba ocenić również kąty widzenia jakie posiada monitor. Różne modele będą oferowały inne parametry, ale na pewno warto spoglądać na monitory, które posiadają ten parametr co najmniej 170 stopni. Taki monitor pozwoli na uzyskiwanie doskonałego obrazu bez względu na to pod jakim kątem na niego patrzymy. Nie będziemy się stresować tym podczas pracy. Tańsze modele niekiedy oferują kąty widzenia na poziomie tylko 160 stopni, więc trzeba dokładnie sprawdzić ten parametr. Na pewno monitor do biura powinien oferować nam jak najwyższy komfort użytkowania, więc jest to ważne, jakie kąty widzenia posiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here