Jakie cechy powinna mieć wygodna klatka dla świnki morskiej

Świnka morska często zostaje ulubieńcem całego domu. Nierzadko jest pierwszym zwierzątkiem, na jakie rodzice się decydują, kiedy dziecko pragnie mieć małego podopiecznego w domu. Oznacza to jednak, że należy przygotować dla niej odpowiednie miejsce. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając klatkę dla świnki?

Duża przestrzeń

Klatka dla świnki morskiej powinna być przede wszystkim duża. Świnka morska to nie szczurek, który ma małe rozmiary, należy więc zapewnić jej odpowiedni komfort, wybierając obszerną klatkę. Jeśli miejsce, które będzie zajmowała, nie stanowi dla ciebie żadnego problemu, szczególnie polecamy klatki o długości nawet 1 m, w których zwierzaki znajdzie sobie wygodne miejsce niezależnie od tego, czy będzie wolało się poruszać, spać czy może bawić lub jeść.

Na przestrzeń klatki składać mogą się nie tylko jej bezpośrednie rozmiary, ale również to, czy została zaprojektowana jako model jedno, czy dwupoziomowy. Jeśli chcesz zapewnić jej jak najwięcej wygody i miejsca, z całą pewnością wygodna klatka dla świnki morskiej, posiadająca piętro, sprawdzi się lepiej. Dzięki temu będziesz mógł bez najmniejszych problemów umieścić całe, nawet najbogatsze wyposażenie w klatce.

Wytrzymałe materiały

Zazwyczaj klatka kojarzy się nam z prostą, metalową obudową, która została nałożona na plastikową kuwetę, stanowiącą jej podstawę i miejsce, do którego wsypujemy podkład. Nie jest to jednak jedyny model, który możemy zaproponować. Równie ciekawym rozwiązaniem jest klatka, której dolna połowa została zbudowana ze szkła. Takie rozwiązanie sprawia, że zawsze będziemy mieć doskonały widok na to, co dzieje się u świnki morskiej, bez konieczności zaglądania do niej od góry. To świetna okazja, by poznać lepiej jej życie, niezależnie od tego, gdzie postanowi je spędzać.

Niezależnie od tego, na który model się zdecydujemy, musimy przyłożyć dużą wagę do wyboru takiej klatki, która została wykonana z naprawdę mocnych i odpornych materiałów. Metal, plastik lub szkło powinny być odporne między innymi na gryzienie i drapanie, ponieważ świnka morska potrafi spędzić sporo czasu na ścieraniu zębów – również o elementy klatki.

Dobre wyposażenie

Oprócz samej klatki, ogromne znaczenie ma dla świnki morskiej także dodatkowe wyposażenie, które znajduje się w środku. Każde zwierzątko powinno mieć przede wszystkim swój domek, który pozwoli mu bezpiecznie i spokojnie odpoczywać, niezależnie od wydarzeń rozgrywających się wokół.

Świnki morskie lubią także różnorodne zabawy, dlatego warto kupić dla nich takie akcesoria jak dodatkowe drabinki, tunele czy hamaki. Z chęcią będą się na nie wspinać lub przeciskać przez środek. Również duże poidełko może stać się ciekawą okazją do spędzenia czasu na zabawie, dlatego warto je tam wstawić, jako źródło wody, ale też mały basenik.

Oczywiście mówiąc o wyposażeniu nie można zapomnieć o tak oczywistych rzeczach jak miseczka na jedzenie czy podłoże, które powinno pochłaniać wilgoć i wszystkie zapachy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here