Sok jako skuteczny suplement diety

0
1756

Zbliża się lato, a wraz z nim czas wakacji, spotkań ze znajomymi i wyjazdów do cieplejszych krajów. Nie od dziś celem niejednej osoby było zrzucenie kilku kilogramów przed okresem wakacyjnym. Niższa waga wielokrotnie pozwala nie tylko na zwiększenie odporności zdrowotnej, ale również i poprawę samooceny.

Rodzajów diet znajdziemy wiele. W teorii każda dieta jest skuteczna i w krótkim czasie przyniesie niezwykle skuteczne efekty. W praktyce jednak każdy człowiek dysponuje innym organizmem i w odmienny sposób zareaguje na każdą z diet. Dlatego idealnym wyjściem przed rozpoczęciem diety jest kontakt z profesjonalnym dietetykiem, który wskaże odpowiednie zalecenia dla danego organizmu.

Wizyta u dietetyka nie jest jednak obowiązkiem, dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych warunkach, które powinniśmy spełnić podczas każdej diety.

1) Postaw na zdrowe produkty!

Dieta nie zawsze musi wiązać się z drastycznym zmniejszeniem przyjmowanych posiłków. Możemy jeść w teorii więcej, przyjmując jednocześnie mniej pustych kalorii. Rzecz w tym nie ile, lecz co jemy!

2) Pamiętaj o aktywności…

Nie zawsze mamy czas na siłownię, ale zmiana pewnych nawyków może znacząco ułatwić nam spalanie zbędnych kalorii. Zamień samochód na spacer, windę na schody a dzień zakończ krótką serią przysiadów czy pajacyków.

3) Pij dużo płynów!

Dziennie człowiek powinien wypić około dwóch litrów płynów. Nie chodzi jednak wyłącznie o wodę, bowiem przyjmujemy płyny również w postaci innych produktów. Kluczem do sukcesu jest unikanie słodkich napojów, które nie gwarantują nam ugaszenia pragnienia i co więcej – wprowadzają do naszego organizmu wiele zupełnie niepotrzebnego cukru.

Jakakolwiek stosowana dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i wzmocniona licznymi suplementami diety. Nie mówimy tu o sztucznych chemikaliach, lecz zdrowych i odżywczych produktach, wspomagających spalanie tłuszczu.

Codziennym suplementem diety może być sok na odchudzanie. Nie stracimy dzięki niemu nastu kilogramów dziennie, jednak pozytywnie wpłynie on na funkcjonowanie całego organizmu.

Sok na odchudzanie zagwarantuje dostarczenie wielu wartości odżywczych, odpowiednio nawodni organizm i zapewni uniknięcie wielu pustych kalorii, które przyjmujemy, pijąc słodkie napoje.

Własnej roboty soki nie są drogie, bowiem wykorzystujemy wyłącznie owoce i warzywa. W zależności od osobistych smaków możemy wybrać spośród: jabłek, truskawek, kiwi, bananów, ale również i szpinaku czy buraków.

Produkty wystarczy zmiksować i cieszyć się ich smakiem do końca dnia. Brak składników chemicznych sprawia, że soki nie są długoterminowe, ale z pewnością pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka, chociażby poprzez dostarczanie wartości odżywczych podczas diety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here