Obecnie mobilne urządzenia są niesamowicie inteligentne i między innymi mamy możliwość łączyć swoje smartfony z telewizorem. Ta opcja okazuje się przydatna. Z pewnością dużo wygodniej ogląda się zdjęcia i filmy z wakacji na większym ekranie. Nie jest to skomplikowane i każdy smartfon z wyższej półki a także telefon do 1000 zł będzie w stanie wykonać taką czynność i pokazywać zawartość telefonu na telewizorze. Możemy to zrobić dość szybko i na kilka sposobów. Każdy sobie poradzi z połączeniem smartfona z telewizorem. Jak najlepiej to robić?

Łączenie telefonu z telewizorem – kroki

Najnowsze rozwiązania sprawiają, że działanie z urządzeniami mobilnymi nie jest wcale trudne, jak mogłoby się wydawać. Dosłownie w ciągu kilku chwil można uzyskać zawartość telefonu na ekranie telewizora. Jak najbardziej nie trzeba się martwić tym, że potrzebujemy dużej ilości kabli czy jeszcze jakichś innych skomplikowanych urządzeń. Dzisiaj można bezprzewodowo połączyć smartfon z Androidem z telewizorem. A takie rozwiązanie na pewno będzie się nam przydawać.

Metoda Miracast

Pierwszą metodą poprzez którą mamy możliwość połączyć swój smartfon z telewizorem jest Miracast. To łatwa opcja i na pewno nie wymaga ona posiadania kabli, dodatkowych akcesoriów. Wszystko odbywa się całkowicie bezprzewodowo, więc też nie będzie trwało jakoś długo. Jak najbardziej w ten prosty sposób prześlemy ze smartfona na telewizor zarówno obraz jak i dźwięk. Współczesne smartfony i telewizory mają taką możliwość i konieczne jest tylko połączenie obu urządzeń do sieci. Łączność Wifi-Direct zrobi resztę i w kilka chwil będziemy mieć połączone dwa urządzenia.

Działanie Miracast

telefon
fot. pixabay.com

Chcąc zacząć przesyłać dane ze smartfona na swój telefon poprzez Miracast użytkownik musi najpierw aktywować na swoim telefonie opcję „Przesyłanie ekranu”. Bardzo łatwo można ją znaleźć w ustawieniach telefonu w górnym menu. Wtedy od razu nasz telefon będzie wyszukiwał urządzenia, z którymi ewentualnie możemy się połączyć. Na liście musimy wybrać nazwę naszego smartfona i zacząć się z nim łączyć. Trzeba przy tym pamiętać, by włączyć opcję „Wyświetlacz bezprzewodowy”, bo inaczej nie będziemy mogli zobaczyć dostępnych urządzeń do połączenia. Gdy już sprawnie wybierzemy model telewizora, z którym się łączymy to na pewno będziemy musieli potwierdzić pilotem na naszym TV zgodę na połączenie się ze smartfonem. Wystarczy to zrobić jednym przyciskiem TV. Teraz już wszystko gotowe. Urządzenia są połączone i z pewnością widzimy na ekranie zawartość smartfona.

Jak widać opcja Miracast działa sprawnie i szybko i zdecydowanie opłaca się w ten sposób przesyłać obraz ze swojego telefonu. W kilka chwil uda się nam to zrobić, jednak trzeba pamiętać, że nasz smartfon musi być cały czas aktywny, nie możemy zgasić ekranu. To może niewielka wada, ale działanie tej opcji jest niezawodne i to rekompensuje.

Chromecast / Google Cast

Równie szybko połączymy swój smartfon z telewizorem poprzez opcję Chromecast / Google Cast. Jest to trochę inne rozwiązanie niż Miracast, ponieważ nie korzystamy z przesyłania ekranu poprzez Wifi-Direct. W tym przypadku musimy połączyć oba urządzenia z tą samą siecią Wi-Fi przez router. Trzeba jednak pamiętać, że Chromecast działa na takiej zasadzie, że możemy wyświetlać tylko multimedia z niektórych aplikacji, które działają z tą opcją. Są to na pewno YouTube, Netflix, HBO GO, Plex, Eurosport Player, Google Play Movies, itp. Od razu w takiej aplikacji znajdziemy taką opcję, z reguły u góry ekranu. Jednym kliknięciem wtedy można połączyć telefon z telewizorem i oglądać zawartość z telefonu.

Połączenie smartfona z telewizorem niekiedy jest konieczne. Zdecydowanie wygodniej i przyjemniej będzie można oglądać zawartość naszego telefonu na dużym ekranie. Jak tylko chcemy to zrobić to warto skorzystać z jednej z dwóch najpopularniejszych opcji i cieszyć się doskonałym obrazem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here