Urządzenie jakim jest smartfon z pewnością można uznać za uniwersalne. Dzisiaj mamy możliwość właśnie na nim wykonywać wiele czynności i nierzadko jest to także narzędzie pracy. W takim przypadku na pewno musimy posiadać solidny i niezawodny smartfon. Zdecydowanie się, jaki smartfon kupić może być nie lada wyzwaniem. Musimy z pewnością wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanej pracy i po prostu to, jaki smartfon jest nam konieczny. Wiele z nich spełni wymagania nawet zaawansowanego użytkownika. Urządzenia tego typu oferują nam dzisiaj mnóstwo dodatkowych opcji, więc warto przyjrzeć się najlepszym biznesowym smartfonom. Telefon do pracy musi być niezawodny. Czym się kierować wybierając biznesowy smartfon?

Charakterystyka biznesowych smartfonów

Każdy smartfon i również biznesowe telefony posiadają wiele opcji, które okazują się wręcz niezbędne do codziennego użytkowania. Szczególnie telefony do pracy muszą spełniać nasze oczekiwania i działać dość płynnie. Każdy na pewno spojrzy na inne parametry, ale niektóre z nich są najważniejsze i nie można ich przeoczyć. Jak wybrać smartfon biznesowy?

telefon
fot. pixabay.com

Musimy się liczyć z tym, że smartfon biznesowy będzie droższy niż popularne i tradycyjne modele telefonów z podstawowymi możliwościami. Jednak w przypadku takich lepszych smartfonów możemy liczyć między innymi na obecność pojemnej baterii. Nie można o tym zapomnieć, jak się wybiera taki smartfon dla siebie. Powinien on posiadać ogniwo o pojemności minimum 4000 mAh. Uda się znaleźć modele nawet z większą baterią i wtedy nie będziemy musieli się martwić, że w połowie pracy padnie nam smartfon. Telefony z pojemną baterią są popularne na rynku, więc nie będzie problemu z tym, by znaleźć taki smartfon. Wiele osób docenia także obecność opcji Dual SIM w biznesowych smartfonach. Często musimy korzystać z prywatnego numeru telefonu ale również ze służbowego, więc możliwość posiadania dwóch kart w jednym urządzeniu to prawdziwe dobrodziejstwo. Opłaca się na to zwrócić uwagę, jednak większość smartfonów do 1000 zł oferuje użytkownikom taką opcję. Pozwoli to nam na wygodę podczas wykonywania połączeń z dwóch kart SIM.

Wiele parametrów musi spełnić nasze oczekiwania, jeśli chodzi o biznesowe smartfony. Na pewno także trzeba się przyjrzeć wyświetlaczowi. Zdecydowanie powinien to być ekran AMOLED, bo właśnie wtedy możemy uzyskać świetny obraz i praca na smartfonie nie będzie nam zbytnio męczyć oczu. Większe wyświetlacze na pewno też są pożądane przez osoby, które chcą pracować na telefonie, więc tym bardziej musimy zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, by móc cieszyć się doskonałym obrazem i wieloma detalami. Solidny ekran pozwoli nam na wygodną pracę. Myśląc o biznesowym smartfonie nie można także zapomnieć o dość sporej ilości pamięci wewnętrznej. Przechowywanie plików biznesowych potrzebuje miejsca i warto przyjrzeć się bliżej nawet smartfonom, które mają 256 GB pamięci wewnętrznej. Takie telefony okazują się bardzo dobrym wyborem jako narzędzie pracy. Wymieniając cechy doskonałego smartfona biznesowego nie można zapomnieć także o tym, że powinien on posiadać niezbędne aplikacje i pakiety biznesowe. Nie możemy mieć trudności z otwieraniem najpopularniejszych formatów plików, np. PDF. Jednak to już dziś standard, że posiadamy pakiety Office na swoim urządzeniu.

Biznesowe smartfony

Apple iPhone 11

Doskonałe do pracy okazują się telefony z systemem operacyjnym Apple iOS. Takie modele są szybkie i gwarantują płynne działanie. Każdy model tej marki został tak zaprogramowany, że pozwala nawet na długotrwałą pracę na urządzeniu. Warto na przykład zwrócić uwagę na iPhone 11. Posiada on ekran o wielkości 6,1 cala, co sprawia, że mamy dużą przestrzeń roboczą i wygodnie otworzymy na telefonie każdą aplikację czy plik. Praca na tym telefonie to sama przyjemność. Dzięki jego 4 GB RAM mamy możliwość uzyskać płynne działanie smartfona. Nasze oczy nie zmęczą się patrzeniem na ekran tego smartfona, ponieważ rozdzielczość 1792 x 828 pikseli jest zadowalająca i przyjemna dla oka. Smartfon na pewno sprawdzi się jako solidne narzędzie pracy.

Samsung Galaxy S20

Popularny dzisiaj system operacyjny Android również ma swoich zwolenników i na pewno odkryjemy modele telefonów, które pozwolą nam na solidną pracę. Opłaca się przyjrzeć telefonowi Samsung Galaxy S20. Docenimy w nim wiele opcji, ale między innymi 5G. Niezawodność i wytrzymałość tego telefonu jest na wysokim poziomie i każdy użytkownik będzie mógł swobodnie wykonywać swoje obowiązki na tym urządzeniu. Jego 6,2 calowy ekran jest wystarczający do tego, by cieszyć się pięknym ale i funkcjonalnym korzystaniem z każdej aplikacji. Poczujemy komfort pracy na tym urządzeniu dzięki procesorowi Snapdragon 865/Exynos 990. Nie ma możliwości, by telefon się nam wieszał czy odpowiadał posłuszeństwa. W tym modelu mamy do dyspozycji aż 12 GB RAM, co jest zupełnie wystarczające i daje nam prawdziwy komfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here