Dostęp do smartfonów jeszcze nigdy wcześniej nie był tak łatwy jak dzisiaj. Bez problemu dzisiaj możemy znaleźć smartfon do 500 zł dla siebie czy również telefony do 1000 zł. Każdy ma inne preferencje, więc będzie potrzebował innego modelu. Zwracając uwagę na parametry smartfonów z wyższej półki niejednokrotnie patrzymy na wyświetlacz. Właśnie tym można się kierować decydując, jaki smartfon kupić. Zdecydowanie wiele flagowców ale również smartfonów z Chin posiada wyświetlacze AMOLED. Czym się charakteryzują ekrany tego typu? Poznajmy je bliżej.

Wyświetlacz AMOLED – co to takiego?

Nie ma dzisiaj wątpliwości co do tego, że warto posiadać smartfon z wyświetlaczem AMOLED. To nowoczesne rozwiązanie to tak naprawdę ekran z ulepszonych organicznych diod OLED. Jak najbardziej dzięki temu użytkownik uzyskuje piękny, wyrazisty obraz. Już od samego początku, od pierwszego spojrzenia na ekran tego typu będziemy zachwyceni. Wyświetlacze AMOLED są niesamowite, ponieważ nie wymagają podświetlenia i przez to zużywają dużo mniej energii. To bardzo cieszy, bo dzisiaj potrzebujemy korzystać z telefonu jak najdłużej bez konieczności ładowania. Smartfony z pojemną baterią mają z reguły właśnie ekrany AMOLED. Jako kolejne zalety można wymienić szerokie kąty widzenia i dobre odwzorowanie czerni. Producenci tych ekranów bardzo się postarali również, by te ekrany były cienkie.

telefon
fot. pixabay.com

Te wszystkie zalety wyświetlaczy AMOLED sprawiają, że są one coraz bardziej popularne i szukając także biznesowego smartfona zwraca się na to uwagę. Co ciekawe wyświetlacze AMOLED również są używane w tabletach. Co najmniej kilka wersji ekranów AMOLED dzisiaj możemy znaleźć na rynku i są to między innymi:

  • Super AMOLED

Ekrany tego typu są bardzo pożądane, ponieważ cechuje je lepsza widoczność wszystkiego, co mamy na wyświetlaczu i to nawet w bardzo słoneczny dzień. Z pewnością użytkownicy docenią możliwość pracy na telefonie w każdych warunkach.

  • Super AMOLED Advanced

Zaawansowana wersja ekranów Super AMOLED jest wzbogacona o rozdzielczość 960×540 pikseli.

Oprócz ekranów, które są idealne do pracy w każdych warunkach, nawet w bardzo nasłonecznionych miejscach mamy dzisiaj możliwość znaleźć ekrany o równie solidnych parametrach i możliwościach. Z pewnością ekran Super HD AMOLED jest także godny uwagi, ponieważ oferuje nam rozdzielczość 1280×720 pikseli. Wysoką jakość obrazu oferują również wyświetlacze Super AMOLED Full HD. To tylko niektóre z typów ekranów. Znajdziemy jeszcze inne ich nazwy w specyfikacji najnowocześniejszych smartfonów. Zdecydowanie warto się zainteresować smartfonami z takimi ekranami.

Wyświetlacze AMOLED – perfekcja

telefon
fot. pixabay.com

Smartfony z wyświetlaczami AMOLED to istne dobrodziejstwo i jeśli chcemy cieszyć się wręcz doskonałym obrazem to warto zwrócić uwagę na takie modele. Jest ich mnóstwo i w każdym większym sklepie znajdziemy smartfony o dobrych parametrach wyświetlacza. Opłaca się decydować na ekrany AMOLED, ponieważ nie jest im straszne duże nasłonecznienie, barwy zostały oddane w sposób naturalny i nie przesadzony. Z pewnością odczujemy komfort użytkowania ze smartfona z takim wyświetlaczem. Jeśli szukamy prezentu dla gracza to również smartfon z ekranem AMOLED okaże się idealną opcją. Jak najbardziej warto o tym pomyśleć i przyjrzeć się bliżej ekranom AMOLED.

Zarówno smartfony z systemem Android ale również telefony z Apple iOS doceniają najnowsze osiągnięcie, jakim jest ekran AMOLED. Dzięki niemu można wygodnie oglądać filmy i seriale na swoim urządzeniu z dowolnego miejsca. Wiadomo, że chcemy mieć możliwość komfortowo korzystać ze swojego smartfona, więc opłaca się zerknąć również na modele z takim rodzajem wyświetlacza. Z pewnością ten wybór okaże się doskonały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here