Smartfon to dzisiaj urządzenie, bez którego nie da się obejść i wręcz od najmłodszych lat z niego korzystamy. Warto mieć model, który pozwoli na wykonywanie codziennych obowiązków, ułatwianie sobie pracy. Smartfony do 500 zł to modele, które są najbardziej popularne i dostępne dla każdego, bez względu na możliwości budżetowe. Wybór smartfona dla siebie nie jest oczywisty, więc jak ocenić, który model będzie najlepszy. Czym się kierować kupując nowy smartfon? Trzeba wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników.

Dobry smartfon a wyświetlacz

Dzisiejszy użytkownik urządzeń jakimi są smartfony staje się coraz bardziej wymagający i właśnie dlatego niekiedy dopiero smartfony do 1000 zł są w stanie spełnić jego oczekiwania. Bardzo często na telefonie wykonujemy wiele zadań z pracy i smartfon biznesowy będzie dla nas wskazany. Producenci pozwalają dzisiaj na wygodne i sprawne korzystanie ze smartfonów, dzięki temu że posiadają one ekrany o wielkości od 5 do 7 cali. Taki rozmiar okazuje się bardzo korzystny i doskonały. Korzyści z większych ekranów w telefonach są bardzo duże. Nawet wymagające aplikacje można instalować na telefonie i swobodnie z nich korzystać. Jak najbardziej proporcje wyświetlacza 16:9 oraz 18:9 są coraz częściej stosowane. Producenci stawiają na elegancję telefonu i bardzo często dziś znajdziemy smartfony bezramkowe. Komfort korzystania z nich jest jeszcze większy.

telefon
fot. pixabay.com

Rozdzielczość ekranu odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o komfort korzystania ze smartfona. Wielkość ekranu to jednak nie wszystko. Nie można zapomnieć o tym, by przyjrzeć się jeszcze bliżej samej rozdzielczości. Zdecydowanie najpopularniejsze są dzisiaj smartfony z ekranami o rozdzielczości HD, HD+, Full HD, Full HD+, QHD, QHD+. Nawet zwykły użytkownik smartfona dostrzeże różnicę w jakości obrazu na smartfonie z ekranem o dobrej rozdzielczości a na nieco gorszym modelu. Przyglądając się specyfikacji wielu smartfonów dostrzeżemy, że głównie trzy rodzaje wyświetlaczy są dzisiaj najbardziej popularne. Trzeba tutaj wspomnieć o wyświetlaczach AMOLED, IPS LCD, TFT LCD.

Wybór smartfona z dobrym wyświetlaczem pozwoli na komfortowe oglądanie filmów czy ulubionych seriali na telefonie. Jak najbardziej wyświetlacze AMOLED cieszą się dzisiaj dobrym odwzorowaniem kolorów. Producenci zadbali o to, by takie telefony pokazywały nam nawet najmniejsze detale. Także wyświetlacze IPS mają wielu zwolenników i właśnie dzięki nim uzyskujemy na ekranie obraz o świetnym kontraście, doskonałym odwzorowaniu kolorów i jasności ekranu oraz szerokich kątach widzenia. Przeciętny użytkownik również będzie mógł sobie pozwolić na kupno takiego smartfona.

Jaki system operacyjny w smartfonie najlepszy?

Użytkownicy współczesnych smartfonów mają dzisiaj bardzo różne wymagania i preferencje jeśli chodzi o możliwości i funkcje telefonu. Wybierając modle dla siebie lub bliskiej osoby warto się przyjrzeć systemowi operacyjnemu. Obecnie na rynku znajdziemy modele z systemem operacyjnym Google Android albo Apple iOS. Oba systemy mają swoich zwolenników, więc koniecznie musimy przyjrzeć się tej sprawie osobiście i ocenić, czego tak naprawdę byśmy oczekiwali od doskonałego smartfona dla siebie. Smartfony, które posiadają zarówno jeden jak i drugi system operacyjny obsługują najpopularniejsze aplikacje, także te bardziej wymagające.

Procesor i pamięć w smartfonie

Popularne dzisiaj smartfony od renomowanych producentów pozwalają na korzystanie z wielu funkcji. Dzieje się tak właśnie dzięki obecności dobrych procesorów. Popularne są układy Qualcomm Snapdragon a także MediaTek. To właśnie dzięki takim podzespołom smartfon radzi sobie nawet z grami, filmami FullHD. Na parametr, jakim jest procesor z pewnością trzeba zerknąć, nawet jak wybieramy tani smartfon z Androidem. Czym wyższą częstotliwość taktowania ma procesor tym lepiej i będzie można swobodnie korzystać z urządzenia.

xiaomi
fot. pixabay.com

Pamięć operacyjna również ma znaczenie i warto sprawdzić, czy dany model posiada przynajmniej 3-4 GB pamięci RAM. Wśród smartfonów z wyższej półki znajdziemy nawet wyższe parametry tego typu. Taka ilość pamięci operacyjnej ma znaczenie i odczujemy to podczas korzystania ze smartfona. Będzie działał on sprawnie i płynnie. Pamięć wewnętrzna, jaką posiadają współczesne smartfony może być różna, ale na pewno standardem jest dzisiaj 64 GB. Modele zawierające mniej pamięci powoli stają się już nieużyteczne, przynajmniej dla bardziej wymagających użytkowników.

Doskonały smartfon

Osoby mające jeszcze inne preferencje jeśli chodzi o smartfony zwracają również uwagę na to, czy model posiada Dual SIM, dobry aparat, niezawodną baterię i wodoszczelność. Modeli z takimi parametrami jest dość sporo, więc warto również na takie parametry zwracać uwagę. Mając tyle wiedzy o parametrach smartfonów uda się znaleźć dobry model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here