Praca biurowa jest dzisiaj bardzo popularna i na pewno każda firma czy nawet małe biuro nie jest w stanie dobrze funkcjonować bez zestawu komputerowego. Jednym z jego podstawowych elementów jest właśnie monitor. Decydując się na jakiś konkretny model musimy poświęcić chwilę czasu, by ocenić, który się sprawdzi podczas pracy. Na co najmniej kilka parametrów warto zwrócić uwagę, gdy już znajdziemy się w sklepie i staniemy przed trudnym wyborem najlepszego monitora biurowego. Zupełnie inne są monitory dla graczy, więc trzeba wziąć pod uwagę zastosowanie takiego sprzętu.

Cechy dobrego monitora biurowego

Półki sklepowe z monitorami wręcz się uginają, więc wybór doskonałego monitora do pracy nie jest wcale oczywisty. Choć ekrany domowe nie potrzebują ogromnych parametrów to na pewno urządzenia, które muszą się sprawdzić w firmie powinny być wręcz doskonałe. Komfort pracy przecież jest bardzo ważny, więc koniecznie musimy wziąć pod uwagę kilka parametrów takich monitorów.

  • Matryca

Matryce jakie posiadają monitory do biura mogą być bardzo różne i wśród tańszych modeli na pewno znajdziemy matryce TN. Co prawda cieszą się one dużą popularnością, nie są drogie, jednak też nie możemy od nich wymagać zbyt wiele. Zdecydowanie ich kąty widzenia nie będą doskonałe, być może także dużo szybciej będą się nam męczyły oczy niż gdybyśmy korzystali na przykład z monitora z matrycą IPS. Tutaj dostajemy świetne kąty widzenia, dobre odwzorowanie kolorów i kontrast. Od razu widać różnicę i dużo przyjemniej się pracuje na takim monitorze.

  • Rozdzielczość

Z pewnością zależy każdemu na komforcie użytkowania monitora do biura i warto się przyjrzeć temu, jaką rozdzielczość ma dany model. Dzisiaj bez problemu uda się znaleźć monitory z rozdzielczością co najmniej 1080 pikseli. Być może jednak taki standard nie okaże się doskonały do pracy biurowej, więc warto spojrzeć także na modele monitorów z 4K. Jest ich dużo, ale są droższe. Jednak w firmie można sobie pozwolić na taki zakup.

  • Wielkość monitora

Najpopularniejsze dzisiaj monitory mamy możliwość wybierać w bardzo różnych rozmiarach. W dużym biurze na pewno można sobie pozwolić na większy model, bo także wielkość biurka nam na to pozwala. Wiele osób dzisiaj wybiera monitory do biura o wielkości od 24 do 27 cali, ale to wcale nie oznacza, że większy model okaże się mniej wygodny. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę rodzaj pracy, jaką wykonujemy.

Funkcjonalność monitora

monitor
fot. pixabay.com

Wiele monitorów dedykowanych właśnie typowo do pracy biurowej posiada wiele dodatkowych opcji i na przykład jedną z nich są wbudowane głośniki czy kamerki. Takie dodatkowe akcesoria się sprawdzają w biurze, bo niekiedy z pewnością będzie trzeba łączyć się na wideokonferencję. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej wygodne, bo już mamy cały zestaw w jednym urządzeniu. Uniwersalny sprzęt na pewno się nam sprawdzi.

Monitor klasyczny a zakrzywiony

Dość duża ilość monitorów, jakie pojawiają się na rynku nie pomaga w wyborze tego jednego, najlepszego egzemplarza. Zdecydowanie dzisiaj warto spojrzeć także na najnowsze innowacje, jakie są wprowadzane do monitorów i między innymi są to zakrzywione ekrany. Taka opcja to technologia curved, dzięki której mamy możliwość uzyskać doskonały obraz bez zniekształceń, jakie mogą się pojawiać na płaskich monitorach. Zakrzywienie ekranu także bardzo dobrze działa na nasze oczy, bo po prostu męczy je dużo mniej. Wtedy nie będzie nam straszna nawet kilkunastogodzinna praca przed monitorem. Monitory tego typu także doskonale się sprawdzają ale i świetnie wyglądają w nowoczesnych biurach, a na designie na pewno także nam zależy. Ich niewiele wyższa cena jest kusząca i na pewno nie będziemy żałować takiego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here