Gry komputerowe to bez wątpienia jedna z popularniejszych opcji na doskonałą rozrywkę i grają nie tylko nastolatki, ale również osoby dorosłe. Rozgrywki będą niesamowicie przyjemne i satysfakcjonujące także, jak się wybierze doskonały dla siebie monitor. To właśnie dzięki niemu uzyskamy na ekranie doskonały obraz i będzie mogli cieszyć się wspaniałą jakością gry. Znalezienie dobrego monitora dla gracza może stanowić wyzwanie, więc trzeba sprawdzić, czym w ogóle się cechują takie urządzenia dla maniaków gier komputerowych.

Odpowiedni monitor dla gracza – jaki?

Z pewnością, gdy znajdziemy się już w sklepie i będziemy patrzeć na monitory to zwrócimy także uwagę na ich cenę. Jednak to nie ona ma największe znaczenie. Zdecydowanie niekiedy można znaleźć tańszy model, który okaże się lepszy od tego nieco droższego. Jak najbardziej warto się sugerować kilkoma czynnikami, które pozwolą nam na zdecydowanie się na dobry monitor dla gracza.

gracz
fot. pixabay.com

Najpopularniejsze sklepy będą posiadały w swojej ofercie monitory typowo dla graczy. Nie musimy się o to martwić. Trzeba tylko wiedzieć, że monitor, na którym chcemy głównie grać w gry komputerowe musi posiadać odpowiednie parametry. Będzie nam na pewno zależało na jego dobrej rozdzielczości, bo jednak to nie będzie zwykły monitor do domu. Musimy się także kierować tym, jakie podzespoły posiada nasz komputer, ponieważ nowoczesny monitor będzie wymagał solidnej karty graficznej. Powinna ona mieć złącze DisplayPort 1.2a. Jeśli komputer będzie w stanie obsłużyć takie urządzenie to na pewno później będziemy się cieszyć doskonałą jakością obrazu. W sklepach mamy możliwość wybrać także monitory z zakrzywionymi ekranami, ale nie dla każdego taki monitor okaże się idealny. Jeśli chodzi o wielkość monitora to już musimy dobierać konkretnie do naszych możliwości i między innymi do tego, jak duże mamy biurko. Jeśli jest ono małe to nie ma sensu kupować dużego monitora.

Monitor do strzelanek

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ogromne znaczenie ma także fakt, w jakie gry najczęściej będziemy chcieli grać. Strzelanki są obecnie bardzo popularne i najlepiej się w nie gra na monitorach o ekranach z wyświetlaczem 16:9. Podczas takich dynamicznych gier właśnie na takim ekranie będziemy mogli objąć wzrokiem całą planszę. Nie potrzebujemy kolosalnie dużego monitora do takich gier, bo sprawdzi się model o rozmiarze 24-27 cali. Zdecydowanie gdy dorzucimy do tego rozdzielczość Full HD to na pewno uzyskamy doskonały sprzęt do gry w strzelanki.

Miłośnik gier sportowych a monitor

sport
fot. pixabay.com

W przypadku, gdy chcemy grać głównie w gry sportowe, wyścigi to na pewno warto się zainteresować monitorami w formacie 21:9. Szersze pole widzenia monitora ma znaczenie i właśnie na taki model opłaca się postawić. Dużo lepszy komfort gry w takie dynamiczne gry uzyskamy na większym ekranie. Będzie on doskonały dla miłośników Need for Speed.

Gry strategiczne i platformówki – jaki monitor?

Gry strategiczne i platformówki to zdecydowanie takie rozgrywki, w których musimy widzieć całą planszę i nawet najmniejszy pojawiający się na planszy szczegół. Doskonałe będą dla nas monitory o proporcjach obrazu 21:9. Taki panoramiczny obraz robi wrażenie i pozwoli nam na uzyskanie komfortu z gry. Zdecydowanie to pozwoli na kontrolowanie przebiegu całej rozgrywki.

Monitory 4K do gier – opłaca się?

Popularne monitory do gier posiadają dzisiaj nawet 4K, ale wiele osób zastanawia się nad tym, czy jest to konieczne do rozgrywek. Na pewno zdania będą różne, ale nie każdy potrzebuje tak doskonałego obrazu. Także trzeba wziąć pod uwagę fakt, że monitory 4K to urządzenia, które musimy podłączyć do dobrej jakości karty graficznej, a nie każdy po prostu taką posiada. Wydawcy gier zapewniają, że monitory Ultra HD śmiało sobie poradzą z tym, by odpalać nawet najbardziej wymagającą grę. Opłaca się przemyśleć, czy jest nam konieczny monitor 4K, tym bardziej że wiąże się on z dużo wyższą ceną. Wybór monitora dla gracza na pewno jest trudniejszy niż kupienie monitora do biura, więc nie ma co się spieszyć z decyzją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here