Nieodłączną częścią komputera jest zdecydowanie monitor. Koniecznie musimy taki posiadać bez względu na to, co chcemy wykonywać na komputerze. Choć właśnie możemy mieć różne potrzeby jeśli chodzi o działania na sprzęcie komputerowym to i tak musimy wybrać monitor. W sklepach mamy możliwość znaleźć nowoczesne modele monitorów. Choć ekrany do biura będą dużo bardziej innowacyjne, to wybierając taki sprzęt do domu także trzeba zwrócić uwagę na najpopularniejsze parametry współczesnych smartfonów. Jaki powinien być monitor do domu i czym się kierować podczas jego wyboru?

Solidny monitor do domu – jaki?

Wśród ogromnej ilości monitorów mamy dzisiaj możliwość znajdować również takie, które okażą się doskonałe w domu. Na pewno inny model wybierzemy jako monitor dla gracza, więc konieczne jest zastanowienie się nad tym, do czego głównie będziemy wykorzystywać dany sprzęt. Domowe warunki nie wymagają najlepszych i najnowszych możliwości monitorów, ale powinien on być dość solidny.

monitor
fot. pixabay.com

Wybór doskonałego monitora do domu nie jest prosty, bo nie musi to być urządzenie z najwyższej półki tak jak w przypadku monitorów do pracy. Jednak opłaca się zerknąć na co najmniej kilka parametrów monitorów, od których zależy to, czy będziemy zadowoleni z ich użytkowania.

  • Rozdzielczość monitora

Monitory domowe co prawda nie muszą posiadać rozdzielczości na najwyższym poziomie, ale zdecydowanie warto sprawdzić, czy dany model posiada ten parametr o rozdzielczości co najmniej Full HD. Okazuje się ona wystarczająca do domowego użytkowania. Będzie nam gwarantować świetny obraz i wiele szczegółów na ekranie.

  • Format

Dzisiaj każdy sprawdza to, jaką wielkość posiada dany model monitora. Na pewno jeśli mamy większe biurko to będziemy mogli sobie pozwolić również na zakup większego ekranu. Jak najbardziej jednak dzisiaj opłaca się zerknąć na monitory, które mogą się pochwalić formatem ekranu 16:9 lub 16:10. Panoramiczne ekrany wydają się najbardziej naturalne i wygodne do domu.

  • Powłoka

Wśród parametrów, jakie posiadają monitory na pewno także dostrzeżemy rodzaj powłoki. Może ona być różna i między innymi matowa lub błyszcząca. Właśnie osoby, które nie lubią, gdy w monitorze odbijają się im promienie słoneczne będą zadowolone z monitorów z matową powłoką. Właśnie dzięki temu nawet przeglądanie Internetu w słoneczny dzień okaże się przyjemnością. Błyszczące monitory sprawdzają się grafikom i osobom, które chcą uzyskać na ekranie jak najlepsze odwzorowanie kolorów.

Doskonały monitor czyli jaki?

Nowoczesne i innowacyjne monitory to miedzy innymi takie, które posiadają najnowsze rozwiązania, między innymi zakrzywione ekrany czyli tzw. curved. Znajdują one swoich zwolenników, jednak nie wszyscy od razu się do nich przekonują. Takie rozwiązanie z pewnością ma także wady. Z pewnością gracze doceniają takie rozwiązania i taki monitor okaże się doskonałym prezentem dla nastolatka, dla którego gry komputerowe to pasja. Zanurzenie się w obrazie to główna zaleta takich monitorów. Wiele osób także ocenia te modele w ten sposób, że nie męczą one tak wzroku, jednak nie będą idealne do oglądania filmów, bo wszystko się w nich może odbijać i kąty widzenia także nie są idealne.

Wybór monitora do domu to nie jest trudne zadanie, jednak trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów, by wiedzieć który monitor okaże się dla nas idealny. Osobiste preferencje także są ważne, więc nie dla każdego taki sam model okaże się najlepszym rozwiązaniem. Popularne dzisiaj monitory OLED są bardzo jasne i cienkie i takie także okazują się idealnym rozwiązaniem. Na pewno warto postawić na komfort oglądania filmów czy przeglądania Internetu na komputerze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here