Wszelakie smartfony mamy możliwość dzisiaj kupować i naprawdę można widzieć, że producenci stawiają na różne rozwiązania. Co prawda każdy może potrzebować innego telefonu i myśląc o tym, jaki smartfon kupić niekiedy patrzymy właśnie na mniejsze modele. Nie są one gorsze niż te o większych ekranach i mają możliwości i funkcje nowoczesnych smartfonów. Posiadają tylko niewielkie wyświetlacze, ale gdy przyjrzymy się temu bliżej to z pewnością może to oznaczać wiele plusów a nie minusów.

Jaki powinien być niewielki smartfon?

Mówią o niewielkich telefonach na pewno trzeba zaznaczyć, że korzystanie z nich jest niesamowicie wygodne i korzystne. Także taki malutki telefon zmieścimy praktycznie w każdej torebce. Na pewno wybierzemy smartfony do 1000 zł w dość dużych rozmiarach, ale także takie telefony, które nie są wielkie. Wiele osób docenia takie modele, bo komfortowo się z nich korzysta na co dzień. Do wykonywania takich czynności na pewno nie potrzebujemy kolosalnego smartfona.

smartfon
fot. pixabay.com

Niewielki smartfon wielu osobom kojarzy się z modelem, który bez problemu schowamy w kieszeni, więc posiada on ekran około 5 cali. Funkcjonalność takich modeli jest dość duża i na pewno będziemy mogli obsługiwać taki smartfon jedną ręką leżąc na kanapie. To duża zaleta dla wielu osób. Chociaż takie modele to nie biznesowe telefony jednak ich rozmiar przemawia do wielu osób, które kochają takie telefony. Trzeba zauważyć, że odczujemy to, że smartfon z małym ekranem nie zużywa tyle energii. Jak najbardziej to również jego ogromna zaleta. Jeszcze gdy mamy smartfon z dobrą baterią który jest malutki to staje się to smartfon niezawodny. W podróży taki smartfon pozwoli nam na niezawodne korzystanie z wszystkich opcji, także nawigacji.

iPhone 12 mini

Wspomnieliśmy już, że małe smartfony maja wiele zalet i dla części osób także system iOS to ogromne dobrodziejstwo. Znajdziemy małe smartfony także z tym systemem. Wtedy część osób będzie zadowolona w 100 procentach.  Na pewno warto się przyjrzeć modelowi iPhone 12 mini. Jego mały wyświetlacz o przekątnej 5,4 cala jest zupełnie wystarczający, a dzięki niemu urządzenie wygląda zgrabnie. W tym modelu mamy do czynienia z technologią Retina XDR i oznacza to obecność ekranu o naturalnych, nasyconych kolorach i głębokiej czerni. To na pewno zachęca do zainteresowania się tym modelem telefonu. Z pewnością  iPhone 12 mini, który ma procesor A14 Bionic i 64 GB pamięci wewnętrznej nas nie zawiedzie w żadnym zadaniu.

Niezawodny Maxcom MS457 LTE Strong

Malutkie smartfony doceniają zarówno panie jak i panowie i ciekawą opcją  jest dla nich  Maxcom MS457 LTE Strong. Otrzymujemy tutaj ekran o przekątnej ekranu 5 cali, co pozwala na czytelne wyświetlanie obrazu i mamy możliwość wykonywać tym telefonem każdą czynność. Na pewno przyczynia się do tego 4-rdzeniowy procesor MediaTek MT6737 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej na pliki. Do codziennego użytku ten model okazuje się jak najbardziej trafionym wyborem i z pewnością nie odczujemy żadnego problemu podczas korzystania z niego. To model wręcz niezawodny i solidny.

Super Cat S42

Rozmiar ekranu to od dawna kwestia dyskusyjna i można mieć różne zapatrywania na ten temat. Także wśród wytrzymałych smartfonów są modele, które nie posiadają kolosalnych ekranów. Osoby potrzebujące smartfona do zadań specjalnych także znajdą coś dla siebie bo właśnie Cat  to model z 5,5 calowym wyświetlaczem. Telefon jest niezawodny i odporny na wszystko a przy tym dość malutki. Trzeba wiedzieć, że ma on 3GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej i nie musimy posiadać niczego więcej. Procesor MediaTek MT6761D Helio A20 pozwoli na wykonywanie każdej czynności tym telefonem. To doskonały model.

Okazuje się, że nie tylko parametry pamięci wewnętrznej i RAM mają znaczenie dla użytkowników. Rozmiar wyświetlacza także jest brany pod uwagę i trzeba ocenić, który malutki smartfon nam się sprawdzi. Jest ich wiele i będą doskonałe dla wielu osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here