Na pewno każdy wie, że praca w biurze wiąże się z wykonywaniem wszelakich zadań i niekiedy konieczne jest wręcz korzystanie przy każdej okazji z komputera i wszelakich aplikacji czy programów. Nie da się jednoznacznie ocenić, które są wskazane, bo każde przedsiębiorstwo może mieć różne potrzeby i wymagania. Jak najbardziej warto zwrócić uwagę na to, czy wyposażenie biura o jakie zadbaliśmy to także niezbędne programy. Pracownicy będą ich potrzebować i wręcz jak najbardziej bez nich praca nie będzie mogła się odbywać na dobrym poziomie. Chociażby praca na dokumentach, fakturach już wiąże się z tym, że mamy do czynienia z odpowiednimi aplikacjami. Bez jakich programów w biurze sobie nie poradzimy?

Urządzenia biurowe a system operacyjny

Współpraca wszystkich pracowników będzie na pewno skuteczna, gdy się weźmie pod uwagę zastosowanie takich samych rozwiązań na wszystkich urządzeniach w firmie. Jeśli chodzi o system operacyjny, jaki powinny posiadać nasze laptopy i komputery do pracy to większość przedsiębiorców decyduje się na instalowanie systemu Windows 10. Dość wygodnie i swobodnie można wykonywać na nim wszystkie zadania biurowe, jakie tylko są nam konieczne. Zdecydowanie warto się przyjrzeć także wersji Windows 10 Pro, bo dzięki niej otrzymujemy dodatkowe zabezpieczenia, ale i zdalne logowanie, łączenie z domeną czy przydzielanie dostępu konkretnym użytkownikom. Pracownicy potrzebują na pewno rozwiązań, które okażą się wręcz doskonałe dla nich. Wygodne ustawienia i możliwości wersji Pro są bardzo doceniane.

biuro
fot. pixabay.com

Właściciele firm z pewnością zdają sobie sprawę, że mogą oni pracować tylko i wyłącznie na legalnym sprzęcie ale i oprogramowaniu. To sprawa oczywista, ale trzeba ją poruszyć już na samym początku, żeby nie było żadnych wątpliwości i żeby można było wybierać programy i aplikacje tylko i wyłącznie z aplikacji, które nie będą naruszały niczyich praw. Zdecydowanie warto wykupić dostęp do danych programów dla siebie. Takie aplikacje też będą bezpieczne.

Microsoft 365 – przetwarzanie dokumentów

Dosłownie każdy i także osoby wykonujące pracę zdalną będą musiały posiadać na swoim komputerze aplikacje i programy do obsługi wszelkich dokumentów i to nie tylko tekstowych. Wiadomo, że dzisiaj cenimy sobie uniwersalne rozwiązania i na pewno jednym z nich jest pakiet narzędzi i aplikacji Microsoft 365. Na pewno każdy zna programy takie jak Word, Excel, PowerPoint. To bardzo podstawowe narzędzia, ale całkiem niezbędne do tego, by móc wykonywać pracę biurową. Uda się zainstalować taki pakiet aplikacji na każdy laptopie służbowym i wtedy pracownicy będą mogli wygodnie i szybko wykonywać swoje obowiązki. Jeśli cała firma korzysta z tego samego rozwiązania to także nie ma problemu z tym, by później pracować na takich dokumentach. Warto wiedzieć, że Microsoft 365 daje nam także chmurę OneDrive, w której możemy przechowywać i udostępniać pliki. Na pewno firma nie obędzie się bez routerów bo tego typu rozwiązanie potrzebuje dostępu do Internetu.

Komunikacja w firmie

Praca w biurze bardzo często wiąże się z tym, że pracujemy nad danym projektem czy problemem w zespole. Takie rozwiązanie jest bardzo efektywne, ale żeby było również komfortowe dla wszystkich to konieczne jest posiadanie odpowiedniego komunikatora internetowego. Popularnym i lubianym narzędziem jest na pewno Microsoft Teams. Tutaj szybko połączymy się ze wszystkimi współpracownikami i będziemy mogli działać na daną rzeczą. Inne opcje to Google Hangouts czy Zoom. Bez względu na to, jaki pakiet wybierzemy to trzeba zwrócić uwagę na to, czy dany komunikator pozwoli nam na bezproblemowe wykonywanie wszystkich swoich obowiązków także podczas pracy w zespole.

Zabezpieczenia urządzeń biurowych

Dokładne dobranie wszelkich narzędzi pracy czyli między innymi laptopów, komputerów, ale i drukarek pozwoli nam na doskonałą pracę i to nawet nad ważnymi projektami. Trzeba tylko pamiętać o tym, że konieczne jest także zabezpieczanie naszych danych przed atakami hackerskimi czy wirusami. Nie można sobie pozwolić na to, by jakiekolwiek dane gdzieś wyciekły. Solidny antywirus to podstawa, ale również dodatkowe zapory mogą się okazać konieczne. Niebezpieczeństwa z sieci są całkiem realne, więc trzeba pomyśleć o tym, jak się przed nimi chronić.

Kopie zapasowe to także konieczność i praktycznie każdy plik z jakim mamy do czynienia powinien natychmiast znaleźć się na dysku, serwerze lub w jeszcze innym miejscu jako kopia. Nie wiadomo kiedy nasz laptop się popsuje czy stracimy plik, więc konieczne są kopie, by w razie konieczności móc odtworzyć ten plik. To rozwiązanie to już raczej norma i regularnie wykonuje się takie kopie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here