Praktycznie każdy człowiek dzisiaj od najmłodszych lat jest posiadaczem tradycyjnego smartfona. Choć można posiadać bardzo różne modele to zawsze trzeba pamiętać o tym, że musimy dbać o taki niewielki sprzęt i że posłuży on nam zdecydowanie dłużej, jak od razu kupimy na niego etui. Nie tylko biznesowe smartfony ale także wszystkie inne telefony powinny być dobrze zabezpieczone przed zarysowaniami, zniszczeniami obudowy. Warto pamiętać o tym już na samym początku, czyli w momencie, gdy myślimy, jaki smartfon kupić. Wiadomo, że korzystając ze swojego sprzętu na co dzień narazimy go na zniszczenia, porysowania, więc ochrona jest wręcz konieczna.

Trudny wybór etui

Każdy kto zerknie na etui w sklepach dowie się, że jest ich dość sporo i możemy wybierać etui silikonowe, skórzane, plastikowe. To na pewno nie będzie nam pomagało w zdecydowaniu się na jakieś najlepsze typowo dla nas. Mamy różne potrzeby i upodobania, więc trzeba wcześniej się przyjrzeć temu, czym cechuje się dane etui. Na pewno nie można zapomnieć o tym także, by kupić szkło hartowane czy folię. Ekran także powinien być chroniony, a w przypadku niektórych etui nie jest to możliwe i stąd musimy dokupić taki dodatkowy gadżet. Jak najbardziej etui silikonowe będzie doskonałe do ochrony telefonu przed upadkiem. Taka amortyzacja jest konieczna i opłaca się na nią stawiać. Gumowe etui na pewno też dobrze się trzyma w dłoni, więc dla wielu takie jest doskonałe.

etui
fot. pixabay.com

Wybierając dla siebie etui silikonowe czy plastikowe trzeba zwrócić uwagę na to, że musi ono być doskonale skrojone na miarę naszego smartfona. Nie powinno zasłaniać głośnika, aparatu czy czujników. Jak najbardziej dopiero wtedy możemy mówić, że etui spełnia swoją rolę. Warto dlatego zamawiać tylko etui od dobrych producentów, bo wtedy mamy pewność, że zapewniają one ochronę naszego smartfona.

Etui – z jakiego materiału najlepsze?

To sprawa oczywista, że chcemy dbać o swoje telefony i także niezbędne są akcesoria takie jak etui. Gdy posiadamy smartfony do 1000 zł ale i także każdy inny model to będzie nam zależało na tym, by dobrać odpowiednie etui. Upadki telefonów zdarzają się coraz częściej, ale w dobrej ochronie nic nie grozi takiemu urządzeniu. Gdy pomyślimy o tym już podczas wybierania telefonu dla siebie to uda się nam ochronić telefon przed ewentualnym zniszczeniem. Obudowa smartfona jest narażona na porysowanie każdego dnia, więc jest to niezbędne, by telefon posiadał zabezpieczenie, jakim jest etui. Mamy dzisiaj możliwość znaleźć etui silikonowe, ale i skórzane. Te drugie na pewno wybierają osoby, które cenią sobie klasykę i dla których etui musi być także bardzo ładne. Warto jednak myśleć o tym, która ochrona będzie korzystniejsza.

Wśród popularnych etui mamy także możliwość znaleźć takie, które zostały wykonane w całości z materiału. Jak tylko dość rzadko przemieszczamy się z telefonem to takie etui okaże się doskonałe, bo jest ono miękkie, przyjemne w dotyku i stosując je mamy pewność że nasz smartfon nie będzie się rysował gdy schowamy go do torby. Jak najbardziej nie jest to ochrona jaką ma wytrzymały smartfon, ale zawsze w takim etui telefon będzie się niszczył dużo mniej. Materiałowe etui są raczej wykorzystywane przez osoby starsze, które nie korzystają z telefonu tak często jak młodsi użytkownicy.

Ochrona smartfona przed uszkodzeniem czy zniszczeniem – jak?

Nikt nie chce stawać w obliczu takiej sytuacji, że nasz smartfon ulega dość poważnemu zarysowaniu czy nawet zniszczeniu. Z pewnością staramy się dbać o swoje urządzenia bez względu na to, czy jest to smartfon do 500 zł czy dużo droższy model. Etui z pewnością pozwoli na ratowanie smartfona z opresji, gdy znajdzie się on w tak nietypowej sytuacji. Nie możemy zapomnieć o tym, że podstawowa ochrona to także szkło hartowane albo folia ochronna. Wyświetlacz może mieć styczność z każdą powierzchnią czy przedmiotem, który będzie go rysować. Szkło i folia mają właśnie przed tym chronić. Jak najbardziej trzeba o tym pamiętać. Prawidłowe korzystanie z urządzenia to także ważna sprawa, bo lepiej trzymać smartfon z dala od jedzenia czy dzieci, bo wtedy ryzyko zalania czy upuszczenia telefonu jest jeszcze większe. To podstawowe kwestie, o których koniecznie trzeba pamiętać, jak się myśli o prawidłowym dbaniu o swój smartfon. Telefon też najlepiej odkładać w jedno bezpieczne miejsce.

Wybór etui to dowolna i osobista kwestia. Na pewno mamy możliwość dzisiaj znaleźć takie etui, które spełni wszelkie nasze oczekiwania. Telefon musi być solidnie zabezpieczony, więc jak najbardziej warto pamiętać o wszystkim, czym możemy chronić swój smartfon przed zbyt szybkim eksploatowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here