Smartwatche zdobywają coraz więcej sympatyków. Jednocześnie producenci starają się o ładniejszą stylistykę, lepszą jakość wykonania, coraz szerszą funkcjonalność i więcej dodatkowych opcji. Dziś mało który smartwatch ogranicza się jedynie do prezentowania godziny oraz wyświetlania powiadomień ze smartfona. Musimy się dziś zastanawiać nie tylko nad tym, jaki smartfon kupić, ale właśnie także nad tym, jakie dedykowane do niego urządzenia będą doskonałe. Jak najbardziej smartwatch może się okazać doskonałym prezentem na urodziny dla bliskiej osoby, tylko trzeba wiedzieć, jaki model jest godny uwagi.

Smartwatch – zalety urządzenia

Wiele osób spoglądając na przeciętny smartwatch ma wrażenie, że jest to po prostu nowoczesny zegarek. Jednak wcale tak nie jest i tutaj od razu trzeba zwrócić uwagę na to, że zamiast tarczy ze wskazówkami mamy tutaj wyświetlacz. Sprawdzimy na nim nie tylko godzinę, ale dużo więcej, bo między innymi godzinę, ale i powiadomienia z aplikacji z naszego telefonu. Jak widać smartwatch to nowoczesne i inteligentne urządzenie, które okazuje się dużą pomocą. Nie musimy sięgać do kieszeni po telefon, by przeczytać treść wiadomości sms. Nowoczesne smartwatche posiadają także różne opcje wyświetlacza, więc szybko również dopasujemy jego wygląd do naszych upodobań. Dzięki smartwatchowi również szybko będziemy mogli przełączać muzykę, której aktualnie słuchamy.

Jak działa smartwatch?

smartwatch
fot. pixabay.com

Użytkowanie smartfona jest bardzo proste, bo wystarczy, że połączymy go ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth. Jak najbardziej sprawdzą się wersje od 4.0 wzwyż. To rozwiązanie zużywa mniej energii, więc też nie będzie trzeba co chwilę ładować smartwatcha. Nikt nie będzie miał problemu z uruchomieniem smartwatcha i jego krótką konfiguracją. Bardzo prosto i intuicyjnie można to wykonać właśnie na tym niewielkim wyświetlaczu. I smartwatch będzie gotowy do działania.

Wyświetlacz smartwatcha – jaki?

Smartwatche to ewidentnie nowoczesne gadżety, które jeszcze bardziej będą nam ułatwiały codzienne funkcjonowanie. Zdecydowanie opłaca się kupić taki drobiazg dla bliskiej osoby jako prezent na Święta. Jednak wśród mnóstwa modeli, jakie możemy znajdować w sklepach nie jest to takie proste, by znaleźć odpowiedni model. Trzeba także wiedzieć, jaki model opłaca się wybrać i na pewno znajdziemy smartwatche w różnych kształtach. Różnią się one także rodzajem wyświetlacza. Popularne ekrany to LCD, OLED, Amoled, E-Ink. Na pewno smartfony do 500 zł będziemy mogli połączyć bez problemu ze smartwatchami z wyświetlaczami LCD, OLED i AMOLED. Smartwatche zapewniają dzisiaj doskonały i elegancki wygląd, a właśnie solidny wyświetlacz pozwoli na komfort korzystania z gadżetu.

Kształt i wielkość wyświetlacza smartwatcha

smartwatch
fot. pixabay.com

Patrząc na smartwatche w najpopularniejszych sklepach z pewnością dostrzeżemy, że można znaleźć zarówno prostokątne jak i okrągłe smartwatche. To na jaki się zdecydujemy jest kwestią osobistych upodobań, ale na pewno okrągłe smartwatche przypominają zwykły zegarek i są wybierane przez osoby ceniące klasykę. Jeśli natomiast chcemy jak największy smartwatch to koniecznie trzeba postawić na prostokątny. Użytkownicy biznesowych smartfonów mają dzisiaj możliwość także kupować od razu ze swoim telefonem smartwatch, który jest od niego dedykowany. Wtedy mamy pewność, że wszystko będzie działało bez zarzutu. Wyświetlacz smartwatcha to z reguły 1,2 – 1,5 calowy ekran. Większe smartwatche jednak będą zużywały więcej energii.

Funkcje smartwatcha

Coraz częściej dzisiaj mamy możliwość zauważyć, że wiele osób nie nosi zegarków tylko właśnie smartwatche, a dzieje się tak dzięki temu, że posiadają one wiele funkcji. To nie tylko zegarek, ale na wyświetlaczu zobaczymy powiadomienia z aplikacji, informacje o smsach i połączeniach. Każdy smartfon do 1000 zł z pewnością połączymy z takim urządzeniem i zyskamy jeszcze więcej. Mamy nawet możliwość odpisywać na smsy. Osoby aktywne także docenią nowoczesne tryby smartwatchy, bo znajdziemy w nich licznik kroków, pomiar dystansu biegu, spalone kalorie i pulsometr. Zdecydowanie smartwatch okaże się doskonałym prezentem dla sportowca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here