Smartfon to takie urządzenie, z którym praktycznie nie rozstajemy się na krok. Można bardzo szybko wykonywać na nim wiele czynności i z pewnością jesteśmy przywiązani do swoich urządzeń tego typu. W momencie, gdy udało się nam kupić nowy smartfon to też chcemy o niego dbać, jak tylko możemy to robić. Zdecydowanie stresującą sytuacją jest moment, gdy okazuje się, że nie wiemy gdzie jest nasz smartfon i co się z nim stało. Może to powodować przerażenie i totalną niemoc. Jak najbardziej musimy dlatego wiedzieć, co zrobić w sytuacji gdy nasz smartfon z Androidem ale także z systemem iOS nam znika i nie możemy go nigdzie znaleźć.

Jak odnaleźć zgubiony telefon?

Każdy kto zgubił swój telefon z pewnością będzie chciał jak najszybciej go odnaleźć i może w tym pomóc zadzwonienie na nasz numer telefonu z innego urządzenia. Wtedy może się okazać, że telefon nie jest wcale tak daleko od nas. Jak najbardziej każdy musi zacząć poszukiwania także od tego, by przypomnieć sobie o tym, gdzie z niego korzystaliśmy i w którym momencie straciliśmy go z oczu. W ciągu dnia jesteśmy w różnych miejscach i możemy niepostrzeżenie gdzieś odłożyć telefon na chwilę i go nie zabrać. Jeśli jednak nasze działania nie dają żadnego skutku i nie możemy znaleźć telefonu to na pewno trzeba zgłosić sprawę na Policję, bo ktoś mógł nam ukraść telefon.

Poszukiwania telefonu a GPS

gps
fot. pixabay.com

Z pewnością każdy z nas wie, że nasze urządzenia jakimi są smartfony mają możliwość określać położenie, bo korzystają z lokalizacji GPS. Zdecydowanie ta opcja przydaje się nie tylko na wakacjach ale również  sytuacji gdy zgubimy telefon. Jeśli zainstalujemy aplikację na telefonie, która będzie się łączyć z GPS to mamy szansę odnaleźć swój telefon. Takie aplikacje to na przykład „Gdzie jest dziecko”. Trzeba tylko skonfigurować taką aplikację z urządzeniami członków rodziny wtedy mamy możliwość cały czas patrzeć, gdzie w danej chwili znajduje się telefon. Taka opcja przydaje się w momencie, gdy zgubimy telefon lub gdy zostanie on ukradziony. Warto o tym wiedzieć i wcześniej pomyśleć o tym, by kupić taką aplikację. Może ona pomóc nam znaleźć telefon.

Poszukiwania telefonu z systemem Android

Trzeba wiedzieć, że dzisiaj nasze smartfony posiadają wiele opcji, które mogą być przydatne w momencie, gdy zgubimy telefon. Jak najbardziej opłaca się zapoznać bliżej z aplikacją „Znajdź moje urządzenie” i jest ona dostępna dla urządzeń z Androidem. Może być nam bardzo pomocna w sytuacji, gdy zgubimy telefon. Trzeba zaznaczyć, że działa ona bardzo prosto i dość dokładnie określi położenie naszego telefonu bo z dokładnością do 150 m. Jedną z opcji tej aplikacji jest możliwość uruchomienia sygnału dźwiękowego, więc w momencie zgubienia telefonu to okazuje się pomocne i też może odstraszać ewentualnego złodzieja. Także dzięki tej aplikacji możemy zablokować telefon, zadzwonić na niego i tego typu działania na pewno przyniosą nam dobre korzyści i być może nawet ułatwią poszukiwania smartfona. Warto wiedzieć o możliwościach takiej aplikacji by uniemożliwić złodziejowi działanie na naszym telefonie.

Zaginiony iPhone – jak znaleźć?

Każdy dobrze wie, że poszukiwania smartfona nie są wcale takie proste. Jak najbardziej często trzeba wielu starań by się to udało. Na pewno jednak biznesowe smartfony jakie posiadamy to często iPhone’y. Podobnie jak urządzenia z Androidem tak samo modele od Apple posiadają przydatne funkcje dzięki którym możemy starać się lokalizować nasz smartfon. Jest to między innymi opcja „Znajdź mój iPhone”. Działa na bardzo prostej zasadzie, bo lokalizuje nasz smartfon na podstawie lokalizacji. Być może wtedy szybko sobie przypomnimy, gdzie zostawiliśmy smartfon, albo gdzie ktoś go zabrał. Usługa na pewno jest korzystna i przydatna. Warto o niej pamiętać, by móc w wyjątkowych sytuacjach szybko namierzać smartfon.

Kradzież telefonu – co dalej?

W niektórych sytuacjach w żaden sposób nie udaje się znaleźć naszego smartfona i wtedy jesteśmy pewni, że po prostu musiał on zostać skradziony. Jak najbardziej wtedy konieczne jest zablokowanie karty SIM i wyrobienie duplikatu, by nikt nie korzystał z naszego numeru. Nie będzie problemu z tym, by uzyskać taką pomoc od operatora. Jak najszybciej trzeba tego dokonać. Nie warto także powstrzymywać się przed tym, by zgłosić całą sprawę na Policję. Ktoś może chcieć sprzedać ukradziony telefon, więc trzeba ostrzec innych przed tym, co się stało. Jak najbardziej wtedy także szanse na znalezienie smartfona wzrastają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here