Wśród ogromnej ilości telefonów, jakie dziś znajdziemy w sklepach można znaleźć najlepsze dla siebie. Na pewno wymagania i oczekiwania od smartfona można mieć bardzo różne. Na pewno decyzja o tym, jaki telefon dla gracza będzie najlepszy nie jest prosta. Trzeba dłużej pomyśleć o tym, jaki smartfon kupić i na jakich jego parametrach będzie nam najbardziej zależeć. Z pewnością prezent dla nastolatka to niekiedy najnowszy model takiego właśnie telefonu, który poradzi sobie z odpaleniem każdej gry. Telefonów tego typu jest dość dużo, więc warto sprawdzić ich cechy i najpopularniejsze modele.

Doskonały telefon dla gracza – cechy

telefon
fot. pixabay.com

Gracze z pewnością potrzebują dzisiaj coraz to nowszych i bardziej niezawodnych telefonów, więc smartfony do 500 zł może nie kosztują dużo, jednak nie możemy zbyt dużo od nich wymagać. Jednak telefon dla gracza wymaga lepszych parametrów. Dlatego opłaca się spojrzeć na najpopularniejsze smartfony z wyższej półki i wśród takich modeli wybierać doskonały dla siebie. Stojąc przed wyborem telefonu dla gracza na pewno musimy spojrzeć na jego parametry i między innymi procesor oraz kartę pamięci. Te podzespoły muszą sobie świetnie radzić z odpalaniem gier.

Ile pamięci RAM w telefonie dla gracza?

Obecnie gracze bardzo chętnie stawiają na modele telefonów z Androidem. Na pewno muszą one posiadać dość sporo pamięci RAM. Warto zaznaczyć, że smartfon musi działać jak należy i dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć, że urządzenie pozwala na komfort gry. Jeśli chodzi o konkretne ilości pamięci RAM to mamy możliwość znaleźć modele nawet z 8 GB RAM i taki smartfon nie będzie się nam zacinał podczas ulubionej rozgrywki. Warto spoglądać na takie modele, bo telefony z 2 GB RAM na pewno nie odpala każdej gry, a na pewno będzie się ona przycinać. Warto jednak przyglądać się modelom, które posiadają lepsze parametry i będą sprawiały, że nasze urządzenie będzie działać jak należy.

Procesor w smartfonie dla gracza

telefon
fot. pixabay.com

Szybkie przetwarzanie danych i wszelkich procesów jest dzisiaj niezbędne w telefonie, który ma służyć także graczowi. Jego wymagania są na pewno większe i to warto wziąć pod uwagę. Specjalne układy scalone SoC pozwalają na uzyskanie efektu wielozadaniowości i płynnej pracy. Są one spotykane właśnie w smartfonach dla graczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy się martwić o to, że nasza rozgrywka zostanie za chwilę przerwana. Taktowanie procesora na dość przyzwoitym poziomie to konieczność, jeśli mamy cieszyć się przyjemnością z rozgrywki na takim modelu. Wyższe częstotliwości procesora to także parametr, na który trzeba spojrzeć. Dosłownie dopasowanie tego wszystkiego do odpowiedniego poziomu pozwoli nam na sprawne korzystanie z telefonu.

Smartfon dla gracza – ekran

Ekran to podzespół, na który zwracamy uwagę nie tylko kupując smartfon dla gracza, ale ogólnie telefon. Dzisiaj można znaleźć modele, w wielkości od 5 do 7 cali i jak najbardziej pozwolą one na komfort wykonywania wszelkich czynności, w tym także odpalania ulubionych gier. Nie możemy zapomnieć także o rozdzielczości, bo powinna ona być na poziomie Full HD, ale często znajdziemy także modele z HD albo nieco lepszą opcją QHD. Takie ekrany posiadają doskonałe proporcje, co przekłada się na komfort użytkowania smartfona. Trzeba powiedzieć, że świetnie się sprawdzają dziś zarówno ekrany AMOLED, IPS, TFT LCD i gra na takich smartfonach okazuje się być bardzo przyjemna. Z pewnością warto spojrzeć na parametry ekranów wybierając telefon dla gracza.

Czy głośniki stereo są konieczne?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy to jakie głośniki posiada smartfon dla gracza ma jakieś znaczenie. Z pewnością jeśli lubimy mieć głośne efekty dźwiękowe to z pewnością tak i trzeba się temu przyjrzeć. Wtedy telefon z głośnikami stereo będzie dla nas idealny i pozwoli nam na uzyskanie doskonałych wrażeń. Jednak nie każdy woli taką opcję, bo zawsze można korzystać ze słuchawek i wtedy już nie będzie trzeba aż tak zwracać uwagę na to jakie są głośniki. Smartfon z dobrymi parametrami na pewno okaże się świetnym prezentem dla gracza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here