Smartfony to urządzenia, które przychodzą nam z pomocą praktycznie każdego dnia. Korzystamy z nich dosłownie wszędzie i często jest to także narzędzie naszej pracy. Wiadomo, że każdy stara się dbać o swój smartfon, jednak nie przewidzimy pewnych sytuacji i może on być narażony na nieprzewidziane zdarzenia i także zniszczenia. Jak najbardziej dlatego trzeba zapobiegać sytuacjom, które mogłyby dość radykalnie zniszczyć nasz telefon. Wymyślono jakiś czas temu szkła hartowane i folie ochronne i właśnie one mogą stanowić ochronę. Jak działa taka ochrona i na co się zdecydować?

Zabezpieczamy telefon – folia ochronna

Zastanawiając się nad tym, czy folia ochronna to wystarczająca ochrona wiele osób sprawdza, czym ona tak naprawdę jest. Trzeba wiedzieć, że ten cienki, przezroczysty i elastyczny materiał doskonale przykleja się do naszego wyświetlacza i dostajemy dosłownie w kilka chwil dodatkową barierę, dzięki której nasz telefon nie będzie narażony na zarysowania. Z pewnością nie odczujemy żadnej różnicy w użytkowaniu telefonu po założeniu takiej folii. Jest ona niewidoczna i w żaden sposób nie będzie nam przeszkadzać. Także myśląc o tym, jaki smartfon kupić należy spojrzeć od razu także na folię.

telefon
fot. pixabay.com

W momencie, gdy stajemy przed wyborem odpowiedniej folii ochronnej dla swojego smartfona trzeba pamiętać także o tym, żeby wybrać taką, która jest doskonale docięta do naszego modelu smartfona i nie będzie nam przeszkadzać w codziennym użytkowaniu telefonu ale też nie zasłoni głośnika, czy nie będzie wystawać poza krawędzie ekranu. Słabej jakości foli mogą wpływać nawet na nasycenie kolorów wyświetlacza, więc jest to ważne, by znaleźć solidną folię. Kupując smartfon na pewno od razu będziemy mogli znaleźć także dedykowane do niego akcesoria, więc wtedy już można się rozejrzeć za dobrej jakości ochroną, jaką jest folia. Zamontowanie folii nie jest trudne, jednak trzeba być przy tym bardzo ostrożnym i starannym, by nie powstały żadne bąbelki na naszym wyświetlaczu. Jak najbardziej folię ochronną będą wybierały osoby, które mają smartfony z wyższej półki lub te z zakrzywionym ekranem. Takie telefony już same w sobie posiadają ekran Gorilla Glass, więc folia będzie tylko niewielkim dodatkiem.

Szkło hartowane – lepsze niż folia?

Coraz częściej widzimy i słyszymy o tym, że każdy smartfon może posiadać dedykowane dla danego modelu szkło hartowane. Posiadają one wiele zalet i z uwagi na to, że są twardsze zabezpieczają nasz telefon praktycznie w sposób doskonały przed pęknięciem ekranu. Wytrzymałe szkła hartowane założymy w bardzo prosty sposób, jednak trzeba zrobić to starannie, by szkło nam nie pękło podczas montażu. Najlepsze szkła dla danego telefonu pozwalają na to, by unikać przykrych zdarzeń z naszym smartfonem, a szczególnie ekranem. Nie będą one także przeszkadzać nam w użytkowaniu smartfona, nie trzeba się martwić, że szkło nam zasłoni głośnik czy sprawi, że dotykowy ekran nie będzie działał.

telefon
fot. pixabay.com

Szkła hartowane zapewniają solidną ochronę przed pęknięciem ekranu. Jak najbardziej takie akcesoria są dedykowane i polecane dla biznesowych smartfonów, ale nie tylko. Każdy smartfon może mieć taką ochronę, jednak na pewno musimy się liczyć z tym, że jej cena będzie dużo droższa niż zwykłej folii ochronnej. Szkło dobrej jakości nie będzie najtańsze.

Folia ochronna czy szkło hartowane?

Posiadając smartfon do 1000 zł albo nawet i droższy smartfon na pewno każdy chce go chronić wręcz w doskonały sposób. Jak najbardziej ochrona wyświetlacza będzie nam konieczna i osoby, które chcą się zdecydować na tańsze rozwiązanie to wybiorą folię ochronną. Także użytkownicy smartfonów z wygiętymi ekranami ją docenią. Szkło hartowane kosztuje więcej, ale jednak jest to solidniejsza ochrona naszego ekranu. Wtedy uzyskamy wytrzymały smartfon i nic nie będzie groziło wyświetlaczowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here