Smartfon to urządzenie, z którego możemy korzystać przy wielu okazjach i bardzo często okazuje się to także narzędzie pracy. Popularne telefony bez problemu znajdziemy dzisiaj w sklepach i smartfony do 500 zł to często urządzenia doskonałe dla mniej wymagających użytkowników. Posiadają podstawowe funkcje i możliwości. Wyzwaniem okazuje się także posiadanie dwóch numerów telefonów. Wtedy idealny będzie dla nas smartfon z Dual SIM. Zastanawiając się, jaki smartfon kupić na pewno warto wziąć pod uwagę również tę opcję, która może być niekiedy niezbędna. Dual SIM otwiera nowe możliwości i właśnie wiele osób chce posiadać taki telefon. Jaki model wybrać?

Telefony z Dual SIM – tryby pracy

Korzystanie z dwóch numerów telefonu na jednym urządzeniu okazuje się doskonałym rozwiązaniem, które na pewno docenimy. Można wtedy mieć pod ręką telefon służbowy ale i prywatny. Nie potrzebujemy wtedy dodatkowego smartfona. Wiele osób dzisiaj poszukuje telefonu, który będzie działał w trybie Dual SIM, ale przed kupnem jakiegoś modelu tego typu na pewno musimy wziąć pod uwagę, że istnieją cztery tryby pracy telefonów z taką technologią. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Standby to najczęściej wykorzystywana technologia i rozwiązanie dobre dla każdego użytkownika. W tym przypadku podczas rozmowy tylko jedna z kart jest aktywna. Active to także popularna opcja i w tym trybie są aktywne obie karty na raz, a dzieje się to dzięki dodatkowemu podzespołowi oraz antenie. Passive pozwala na korzystanie tylko z jednej karty w danej chwili, jednak mamy możliwość bardzo szybko przełączać się między nimi. Smart Dual SIM korzystając z tego trybu w danej chwili używamy jednej karty, jednak telefon ma możliwość szybko przełączyć się na drugą, gdy ktoś zadzwoni na inny numer. Jak widać co najmniej kilka trybów pracy telefonów Dual SIM jest dostępnych i to pozwoli nam na uzyskanie jak najlepszego efektu.

tel
fot. pixabay.com

Technologia Dual SIM jest dzisiaj bardzo ceniona również dlatego, że mamy możliwość posiadać jedną kartę innej sieci, z której będziemy korzystać z Internetu. Takie rozwiązanie okazuje się korzystne, bo nie musimy się ograniczać tylko do jednej sieci i pakietów internetu. Taką wygodę docenia wiele osób i jest to z pewnością kolejna zaleta smartfonów z Dual SIM. Cena smartfonów z Dual SIM nie jest wygórowana, bo szybko znajdziemy telefony do 1000 zł z tą technologią. Nie jest to duży wydatek, więc na pewno będzie się opłacało pomyśleć o takim smartfonie. Kupując smartfon z Dual SIM musimy jednak pamiętać o tym, że bardzo często będzie on posiadał tzw. hybrydowy slot SIM i wtedy nie mamy możliwości korzystania z dwóch kart pamięci SIM i karty pamięci. Jednak bez problemu znajdziemy modele, dla których nie będzie to żaden problem. Jaki smartfon z Dual SIM opłaca się kupić?

Smartfony z Dual SIM

Huawei P Smart 2019

tel
fot. pixabay.com

Dual SIM to standard spotykany nie tylko wśród biznesowych smartfonów. Dzisiaj mamy możliwość znaleźć tańszy i droższy smartfon, który pozwoli nam na jednoczesne korzystanie z dwóch kart SIM. Wśród modeli smartfonów ze średniej półki znajdziemy również modele z takim rozwiązaniem. Zadowalające parametry ma Huawei P Smart 2019. Jako jeden z niewielu smartfonów posiada procesor ze sztuczną inteligencją. To ogromna zaleta i z pewnością docenimy płynność działania tego smartfona. Dual SIM to nie jedna jego zaleta. Telefon sprawdzi się w każdym zadaniu również dzięki temu, że ma 6,21 cala co naprawdę pozwala na pracę na tym urządzeniu, dzięki dużej powierzchni roboczej.

Samsung Galaxy A41

W dobrej cenie znajdziemy wiele smartfonów z systemem Google Android i właśnie jednym z nich jest Samsung Galaxy A41. Dual SIM to nie jedna jego zaleta, ale właśnie warto zaznaczyć, że opłaca się wybrać ten model ze względu na wyświetlacz w technologii sAMOLED. Smartfon posiada 6,1 cala, co jest bardzo korzystne w momencie, gdy chcemy wykonywać różne zadania w pracy. Ten telefon można również śmiało wybrać jako prezent dla fotografa. Aparat tylny 48 + 8 + 5 Mpix sprawdzi się w każdych warunkach, więc będzie to idealny prezent dla fotografa. Warto przyjrzeć się bliżej temu telefonowi i jego opcjom, między innymi temu, że możemy go połączyć z telewizorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here