Decyzja odnośnie tego, jaki smartfon kupić nie zawsze jest prosta i wręcz często musimy się dłużej zastanowić nad tym, czego tak naprawdę potrzebujemy. Dzisiaj smartfony z wyższej półki oferują wiele opcji i możliwości. Na pewno świetnym osiągnięciem są telefony, które posiadają zginane ekrany. Takie rozwiązanie to nie tylko gadżet, ale również dodatkowa przestrzeń robocza, a uzyskujemy ją bez konieczności zwiększenia wielkości obudowy. Na pewno opłaca się zerknąć na takie telefony. Czym one są i dla kogo okażą się idealnym rozwiązaniem?

Innowacyjny zaginany ekran

Pojawiające się coraz to nowsze smartfony już nikogo nie dziwią, wręcz użytkownicy oczekują coraz to nowszych opcji i rozwiązań. Z reguły producenci telefonów prześcigali się w tym, jaki smartfon posiada najlepszą jasność ekranu, kontrast, dobre kąty widzenia czy odwzorowanie kolorów. Jednak jakiś czas temu poszli o krok dalej i zaczęli produkować smartfony z zaginanymi ekranami. Takie rozwiązanie okazało się niesamowitym osiągnięciem i choć smartfony do 500 zł jeszcze nie mogą się tym pochwalić to Samsung, Motorola i Huawei wprowadzają nowoczesne telefony z takim rozwiązaniem. Zakrzywione krawędzie ekranów to już przeżytek. Teraz telefony mogą się chwalić składanymi ekranami, a oznacza to ogromne możliwości.

smartfon
fot. pixabay.com

Być może nie każdy będzie potrzebował smartfona ze składanym ekranem, jednak taki sprawdzi się jako biznesowy telefon. Dzięki opcji rozkładania ekranu w dosłownie jednej chwili jesteśmy w stanie uzyskać dużą przestrzeń roboczą. To się bardzo sprawdza, gdy musimy wykonywać na telefonie także część obowiązków biznesowych. Smartfony tego typu posiadają nowoczesny ekran OLED, który zgina się w jednym miejscu. Nie musimy się bać, że telefon pęknie, bo został tak zaprojektowany, by wytrzymał około 200 tysięcy złożeń. To bardzo duże osiągnięcie, więc telefon przez cały okres eksploatacji będzie niezawodny.

Samsung produkuje składany telefon

Smartfony ze składanymi ekranami to dobrodziejstwo, którego wręcz wyczekiwano i producenci nie mogli się doczekać chwili, gdy pojawi się na rynku tak innowacyjny model. Jako pierwszemu udało się to Samsungowi i w 2019 roku zobaczyliśmy na rynku smartfon Samsung Galaxy Fold. To rozwiązanie jednak okazało się bardzo drogie, bo nie był to nawet smartfon za 1000 zł. Chcąc kupić ten nowoczesny telefon musieliśmy zapłacić dużo więcej. Pierwsza partia tego telefonu jednak i tak cieszyła się dużym zainteresowaniem i bardzo szybko rozeszły się pierwsze egzemplarze.

Wrażenia korzystania z Samsunga Galaxy Fold z pewnością są niezapomniane. Zdecydowanie będziemy zachwyceni jakością wykonania tego modelu. Z pewnością na pierwszy rzut oka zauważymy większe ramki zewnętrznego wyświetlacza, jednak nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu. Korzystając tylko z pierwszego ekranu mamy do czynienia z 4,6 calowym wyświetlaczem. Nie jest to duży model, jednak posiada trochę grubszą obudowę niż inne telefony. Jak najbardziej docenimy walory tego telefonu dopiero w momencie, gdy go rozłożymy i zobaczymy ekran o wielkości 7,3 cala. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego został wykonany ekran to jest to Infinity Flex Display. Zamykanie i otwieranie smartfona nie jest problematyczne, płynnym ruchem wykonamy tę czynność, podobnie jak byśmy otwierali książkę. Dopiero po rozłożeniu smartfona mamy możliwość korzystać z najnowszych funkcji tego telefonu. Wygodnie i bez problemu będziemy mogli otwierać aż trzy aplikacje na ekranie, co sprawdza się podczas wykonywania biznesowych obowiązków, wręcz może zastąpić tablet.

Nowość od Motoroli

Ogromną radością i odkryciem było również pojawienie się na rynku smartfona Motorola Razr. Ten nowy model posiadał już nie klawiaturę, ale właśnie rozkładany ekran. Z pewnością ucieszyło to miłośników telefonów od Motoroli. Producent zadbał, żeby był to elegancki, innowacyjny telefon. Dzięki niemu użytkownik zyskał dużą przestrzeń roboczą i wręcz można było oglądać na tym telefonie filmy. Stał się to już nie tylko zwykły smartfon, ale nowoczesny, elegancki gadżet. Na nim można swobodnie pracować. Jednak kupując ten model musimy pamiętać, że telefon działa wyłącznie w oparciu o karty e-SIM. Wiąże się to ze zmianą dla wielu użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here